El Clasico është e Barcelonës

22.03.2015 23:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
El Clasico është e Barcelonës

Barcelona ka arritur të shënojë fitore në El Clasicon e madhe të zhvilluar në Camp Nou kundër Real Madridit me rezultat të ngushtë prej 2-1.

Ndeshja filloi shumë mirë për Blaugranët, kur në minutën e 19’ Jeremy Mathieu shënon me kokë për të kaluar skuadrën e tij në epërsi.

Sidoqoftë, në minutën e 31’ pas një aksioni shumë të mirë, Ronaldo arrin të shënojë për të barazuar rezultatin.

Në vazhdim, ndeshja i takoi totalisht Realit që pati disa raste por nuk arriti të shënojë gol.

Dhe, në minutën e 56’ Luis Suarez shënon për të rikthyer epërsinë e Barcelonës.

Deri në fund, ishte Barcelona që e dominoi në tërësi takimin, dhe me këtë fitore shkon në kuotën e 68 pikëve, katër më shumë se Real Madridi që është në vendin e dytë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Real Madridi me ndryshime të mëdha kundër Getafes, formacionet

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Mesfushori spanjoll: Kundërshtari shumë i vështirë, por u lodhën shumë gjatë pjesës së parë

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja ngrit epërsinë ndaj Kosovës 3:1

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia

Kosova mposhtet bindshëm nga Suedia