Ekstradohet i dyshuari në Kosovë, ka kryer vrasje para 18 vitesh në Ferizaj

01.06.2020 09:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekstradohet i dyshuari në Kosovë, ka kryer vrasje para 18 vitesh në Ferizaj

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se për veprën penale “Vrasje e rëndë/Vrasje në tentativë”, që ka ndodhur para 18 vitesh në Rajonin e Ferizajt, një i dyshuar është ekstraduar për në Kosovë.

“Me 09.11.2002 – koha e pa njohur. Në lidhje me rastin  e cekur më lartë, i dyshuari mashkull kosovar me urdhër ndërkombëtar është arrestuar, i njëjti me pas është  ekstraduar për  në Kosovë”, bën të ditur policia.

Sipas të njëjtit njoftim me vendim te Prokurorit i dyshuari dërgohet  në mbajtje

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Presidentit Thaçi i bëhet pritje pas kthimit nga Haga

Presidentit Thaçi i bëhet pritje pas kthimit nga Haga

Presidenti Thaçi nesër flet për katër ditët në Hagë

Presidenti Thaçi nesër flet për katër ditët në Hagë

Zbulohet një simptomë tjetër e koronavirusit, më e përhapur te të rinjtë

Zbulohet një simptomë tjetër e koronavirusit, më e përhapur te të rinjtë

Abdullahu: Qasja e Thaçit është korrekte, ka shumë djallëzi brenda aktakuzës

Abdullahu: Qasja e Thaçit është korrekte, ka shumë djallëzi brenda aktakuzës

Rifillimi i bisedimeve me Serbinë dhe sfidat e brendshme të Kosovës

Rifillimi i bisedimeve me Serbinë dhe sfidat e brendshme të Kosovës

Zemaj bisedon me OBSH’në rreth shtyllave ndërtuese të Strategjisë gjatë Emergjencave

Zemaj bisedon me OBSH’në rreth shtyllave ndërtuese të Strategjisë gjatë Emergjencave

Universiteti i Gjakovës merr  vendim për dhënien e titullit “Doctor Honoris Causa” –  Post mortem për ish Kongresistin Thomas Peter ‘Tom’ Lantos

Universiteti i Gjakovës merr vendim për dhënien e titullit “Doctor Honoris Causa” – Post mortem për ish Kongresistin Thomas Peter ‘Tom’ Lantos

Tetë vjet e gjashtë muaj burg për dy shtetasit e Shqipërisë, transportonin marihuanë

Tetë vjet e gjashtë muaj burg për dy shtetasit e Shqipërisë, transportonin marihuanë

Presidenti Thaçi: Sonte vij në Kosovë, për 4 ditët e kaluara në Hagë flas nesër

Presidenti Thaçi: Sonte vij në Kosovë, për 4 ditët e kaluara në Hagë flas nesër

PDK kërkon hetim për aferat në Telekomin e Kosovës

PDK kërkon hetim për aferat në Telekomin e Kosovës

Robert Burke, komandanti i ri i Forcave të Përbashkëta në Napoli

Robert Burke, komandanti i ri i Forcave të Përbashkëta në Napoli

Shkup: Nuk dihet kush e ka sulmuar faqen e rezultateve zgjedhore

Shkup: Nuk dihet kush e ka sulmuar faqen e rezultateve zgjedhore

​Zemaj: Kosova ka rritur kapacitetet për t’u ballafaquar me Covid-19

​Zemaj: Kosova ka rritur kapacitetet për t’u ballafaquar me Covid-19

10 viktima nga koronavirusi në Serbi brenda një dite, 392 raste të reja

10 viktima nga koronavirusi në Serbi brenda një dite, 392 raste të reja

​Kuçi: Përzgjedhja e anëtarëve të bordeve do të jetë me transparencë të plotë

​Kuçi: Përzgjedhja e anëtarëve të bordeve do të jetë me transparencë të plotë

Ministri Veliu i dërgon telegram ngushëllimi familjes së policit që vdiq nga koronavirusi

Ministri Veliu i dërgon telegram ngushëllimi familjes së policit që vdiq nga koronavirusi