Eksperti i Policisë: Ja si e gjetëm Jorgon Zanin në banesë me kokën e fëmijës në duar

08.09.2016 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Eksperti i Policisë: Ja si e gjetëm Jorgon Zanin në banesë me kokën e fëmijës në duar

Agron Hysa specialist në Drejtorinë e Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit, ka shpjeguar në Opinion të gjithë dinamikën e ngjarjes së Palasës, ku Jorgo Zani masakraoi me hanxhar kushëririn e tij 12 vjeçar.
“Po të bëjmë një analizë, me datë 17 salla e drejt komandimit në Vlorë merr një informacion që një trup fëmijë është gjetur në rrugë.

Me vajtjen në vendngjarje sipas përshkrimit policia ka gjetur trupin e një fëmije mashkull. Kanë ndjekur gjurmët e gjakut dhe kanë shkuar në shtëpinë e Jorgo Zanit.

Më të vajtur i kanë bërë thirrje të hapë derën, Ka refuzuar dhe policia është futur me forcë dhe kanë gjetur kokën e fëmijës. Ka pasur edhe armë të ftohtë.

Policia duke qenë përpara një situate të tillë ka ndërhyrë.

Nga ana e policisë Jorgo Zani ka qenë i identifikuar edhe më parë. Në bazë të ligjit për shëndetin mendor, të gjithë specialistët e zonës e kanë për detyrë të evidetojnë njerëzit me probleme të shëndetit mendor.

Nuk është evidentuar si person i rrezikshëm.”

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Nesër vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit

Nesër vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit

Zyrtari i Qeverisë dënohet me burg

Zyrtari i Qeverisë dënohet me burg

Bastisje e lokaleve të natës në Gjilan, arrestohen 16 persona

Bastisje e lokaleve të natës në Gjilan, arrestohen 16 persona

Vëllai i Thaçit sulmoi dy persona për shkak të taksës së mërgimtarëve në kufi

Vëllai i Thaçit sulmoi dy persona për shkak të taksës së mërgimtarëve në kufi

Tahiri: Kompensimi lehtëson rimëkëmbjen e viktimave

Tahiri: Kompensimi lehtëson rimëkëmbjen e viktimave

Hoti: Ideja antikushtetuese e Thaçit për korrigjimin e kufijve ka dëmtuar shtetësinë e Kosovës

Hoti: Ideja antikushtetuese e Thaçit për korrigjimin e kufijve ka dëmtuar shtetësinë e Kosovës

Kurti për rastin “Maxhuni”: Haradinaj po thotë “Na e leni neve këtë punë”

Kurti për rastin “Maxhuni”: Haradinaj po thotë “Na e leni neve këtë punë”

Kryeministri Haradinaj: Shkodra na ka bërë krenarë ndër shekuj, pika jonë lidhëse me civilizimin

Kryeministri Haradinaj: Shkodra na ka bërë krenarë ndër shekuj, pika jonë lidhëse me civilizimin

Arrestohen pesë persona për armëmbajtje pa leje

Arrestohen pesë persona për armëmbajtje pa leje

Vuçiq: Shqiptarët po behën nervoz çdo ditë e më shumë

Vuçiq: Shqiptarët po behën nervoz çdo ditë e më shumë

Arrestohet një inspektor i ATK’së në Ferizaj, keqpërdori pozitën zyrtare

Arrestohet një inspektor i ATK’së në Ferizaj, keqpërdori pozitën zyrtare

Gjykimi i Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

Gjykimi i Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

90 aksidente me fatalitet brenda nëntë muajve në nivel vendi

90 aksidente me fatalitet brenda nëntë muajve në nivel vendi

Hoxhaj: Këtë vit kosovarët s’mund të udhëtojnë pa viza në BE

Hoxhaj: Këtë vit kosovarët s’mund të udhëtojnë pa viza në BE

Pacolli emëron kundërligjshëm katër konsuja

Pacolli emëron kundërligjshëm katër konsuja

Begolli thotë se Telekomi nuk do të falimentojë, synon kredi për përmirësim të teknikës

Begolli thotë se Telekomi nuk do të falimentojë, synon kredi për përmirësim të teknikës