Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës nga sperma e ngadalësojnë plakjen

26.06.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekspertët e bukurisë: Maskat e fytyrës nga sperma e ngadalësojnë plakjen

Të gjithë e dëshirojmë një fytyrë me lëkurë të mirë, të butë e të re.

Ndonëse shumica e vajzave të reja e kanë një fytyrë të tillë, ato padyshim brengosen se a do ta kenë edhe në të ardhmen.
Në rast se dëshironi të eksperimentoni për parandalimin e procesit të plakjes, atëherë maskat e fytyrës nga sperma janë ideja më e mirë.

Të paktën kështu thotë Chelsee lewis, eksperte e bukurisë.

Ajo ka punuar edhe me individë si Gwyneth Paltrow dhe Stella McCartney, ndërkaq thotë se klientët e saj nuk janë të turpshëm ta provojnë këtë tretman të fytyrës.

Chelsee thotë se sperma është një prej shumë metodave që e rritë furnizimin me oksigjen dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut në indet e fytyrës.

Sperma supozohet t’iu jep një fytyrë më të mirë brenda një kohe shumë të shkurtë.

Kjo ka të bëjë me faktin se sperma është e mbushur me përbërësin që njihet si sperminë. Ky përbërës është antioksidant që ndihmon në zvogëlimin e rrudhave, e zbutë lëkurën, i largon aknet dhe i jep individit një pamje më të shëndetshme të lëkurës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)