Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

17.10.2020 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

IndeksOnline pak më parë ka raportuar se PDK, VV dhe minoritetet shumë shpejt do të nisin negociatat për rrëzimin e qeverisë aktuale.

Pas kësaj, PDK dhe VV do të vazhdojnë bisedimet për një koalicion qeverisës, për ndarjen e posteve si dhe dikastereve të ndryshme qeveritare.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se PDK do të kërkojë nga VV, postin e presidentit, Ministrinë e Punëve të Jashtme, Ministrinë e Ekonomisë dhe Financave si dhe Ministrinë e Shëndetësisë.

Vlen të përmendim faktin se kohën e fundit PDK dhe VV dukshëm janë përafruar, duke përkrahur njër- tjetrën për qëndrime të ndryshme.

Ndërkohë që Qeveria Hoti, dukshëm ka lëkundur “themelet” e saj me performancë jo të mirë, me shkarkimet e fundit, duke bërë emërime të ndryshme, të cilat edhe po vlerësohen të jenë politike./IndeksOnline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

Ekskluzive, këto janë postet dhe ministritë që PDK do t’ia kërkojë VV-së

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

Totaj: Qeveria Hoti po cenon funksionalizimin e shtetit

I pandalshëm Werner, kalon edhe portierin dhe realizon golin e dytë

I pandalshëm Werner, kalon edhe portierin dhe realizon golin e dytë

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Murtezaj akuzon Hotin për nepotizëm dhe favorizim të bizneseve

Pengesa të shumta në mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Pengesa të shumta në mësimin online në Maqedoninë e Veriut

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Drejtori i ATK-së flet pas shkarkimit nga Qeveria

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Haradinaj: Javë e rëndë për shqiptarët

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Sulmojnë nënën e vet me biçikletë, dy të arrestuar

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Lëndohet derisa punonte në një shtëpi

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Hoti: Shumica e bizneseve kanë pranuar subvencionet nga fondi 60 milionësh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Marrëveshja përfundimtare, çështje muajsh apo vitesh

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut