Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

20.11.2019 20:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekskluzive/ Kampion mes skamjes, boksieri Klevis Çelaj rrëfen jetën mizerabël

Vështirësitë ekonomike nuk e kanë ndrydhur ambicien e boksierit vlonjat Klevis Çelaj për t’u bërë kampion.

Me financa të kufizuara, gjithçka bëhet edhe më e vështirë, por në kampionatin kombëtar të zhvilluar në nëntor, ai triumfoi në kategorinë elitë për të rritur në pesha 52 kg duke treguar se me sakrificë dhe punë gjithçka mund të arrihet.

Pavarësisht gjithçkaje Klevisi, gjen forcën për të realizuar ëndrrën e tij, duke u stërvitur me një thes boksi të vendosur në ambientet e shtëpisë, të cilin edhe atë ja kanë dhuruar. Mbështetje nga Bashkia e Vlorës dhe Federata Shqiptare e Boksit, mungon, por ai nuk dorëzohet.

Shpërblim prej 14 mijë lekë të reja, që mori pas medaljes nuk i mjafton as për bazë materiale. E ëma e Klevisit, Vasilika Çelaj, tregon sesi prej 8 vitesh djali i saj ëndërron të bëhet boksier. Me lot në sy ajo flet për vështirësitë ekonomike, të cilat penalizojnë djalin e saj të stërvitet në kushte normale.

Vasilika rrëfen sesi një familje me 5 persona duhet të jetojnë me kempin që merr e motra e cila vuan nga problemet mendore.
/Ora News.tv/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks