Ekrani revolucionar i OnePlus 7 shfaqet në gjithë madhështinë e tij

02.05.2019 23:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekrani revolucionar i OnePlus 7 shfaqet në gjithë madhështinë e tij

OnePlus së shpejti do të prezantojë flagshipin e ri, OnePlus 7 shoqëruar nga një model edhe më i avancuar si OnePlus 7 Pro.

Telefoni debuton më 14 Maj dhe me afrimin e zyrtarizimit fotot e telefonit kanë filluar të pushtojnë internetin.

Sipas disa fotove të publikuara së fundi nga WinFuture, pjesa më interesante e telefonit është ekrani dhe forma e tij që CEO i kompanisë e quajti revolucionar.

OnePlus 7 Pro duhet të ketë një ekran me frekuencë rifreskimi prej 90Hz e cila mund të ofrojë një eksperiencë më të mirë të animacioneve.

OnePlus gjithashtu ka konfirmuar se OnePlus 7 Pro do të marrë njëv ariant 5G.

Pjesa tjetër e specifikave është e barabartë me OnePlus 7, një ekran AMOLED Quad HD+, një bateri 4,000 mAh, altoparlantë stereo, tre kamera të pasme, procesor Snapdragon 855 dhe 6 ose 12GB RAM. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

Elinel ka përfunduar xhirimet e klipit të ri

Elinel ka përfunduar xhirimet e klipit të ri

20 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice” në Francë

20 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice” në Francë

Rritet tregtia e shërbimeve me BE

Rritet tregtia e shërbimeve me BE

Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

Procesorët e rinj rrisin performancën e telefonëve me 60%

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

AMD prezanton një procesor më të fuqishëm se Core i9-9920X dhe me gjysmën e çmimit

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Një mashtrim i ri me Bitcoin infekton kompjuterët me ransomware dhe trojanë

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Intel zbulon procesorin me të gjitha bërthamat me frekuencë 5Ghz

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Ja vendet ku telefonët Huawei preferohen më së shumti

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Operatori i madh celular në SHBA pranon pagesat e faturave në Bitcoin

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD

Huaweit i ndalohet përdorimi i kartave SD dhe microSD