Egjiptasit ndjehen të ofenduar nga Messi

31.03.2016 11:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Egjiptasit ndjehen të ofenduar nga Messi

Futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi është vënë në siklet në Egjipt pasi një politikan dhe zyrtar i futbollit ka reaguar ashpër ndaj veprimit të yllit argjentinas për të dhuruar një palë këpucë për bamirësi.

Kanali MBC Masr transmetoi një intervistë me Messin për emisionin “Yes I am Famous”, por njoftimi se sulmuesi i Barcelonës do të dhurojë këpucët për bamirësi ka ngjallur reagime të ashpra në Egjipt.

Në Lindjen e Mesme gjuajtja e këpucëve konsiderohet si fyerje dhe veprimin e Messit për të dhuruar këpucët e kanë cilësuar si veprim të ngjashëm me gjuajtjen e tyre.

Anëtari i parlamenti dhe prezantuesi televiziv, Said Hasain, gjatë emisionit të tij zbathi këpucët dhe tha se do t’i dhuronte për argjentinasit e varfër.
“Këpucët e kujt dëshiron t’i shesësh, Messi? Sa do të fitosh? Ju nuk e dinë se një bebe egjiptiane kushton më shumë se këpucët tuaja? Mbaji për vete këpucët ose shitja Izraelit”, ka thënë deputeti Hasain.

“Messi, ne jemi 90 milionë egjiptianë, të cilët kanë krenari, ne kemi këpucë”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant se bashku me vajzën e tij

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

‘Nuk ishte për mua’: Brad Pitt refuzon rolin në filmin e famshëm

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

“Ne kemi të njëjtën histori dhe ti mund t’ja dalësh siç ja dola unë!”/ Mesazhi i Dafina Zeqirit për vajzën 11-vjeçare që kujdesej për familjen e saj

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Ledri Vula së shpejti me dicka të re

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Bebe Rexha mahnit në mbrëmjen e Spotify

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Djali 10-vjeçar la shtatzënë 13-vjeçaren, analizat: Ai nuk mund të bëhet baba, vajza: Vetëm atë kam pasur

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Fero bëhet romantik, i bën dedikimin më të bukur Arbenitës

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Dua Lipa po vjen me këngë të re

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks