Edhe Xhevdet Hajrullahu me kompaninë Xhevda MAAE, i bashkohet aksionit humanitar

07.05.2020 11:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe Xhevdet Hajrullahu me kompaninë Xhevda MAAE, i bashkohet aksionit humanitar

Donatorë të shumtë po i dalin në ndihmë, për çdo ditë, Komunës së Gjilanit, me donacione të ndryshme, dhënë përmes Komitetit Emergjent, te ata që kanë nevojë. Ky komitet po e menaxhon tërë angazhimin që po bëhet për ta përballuar sa më lehtë e sa më mirë situatën në të cilën gjendemi në ballafaqimin e përditshëm kundër përhapjes së koronavirusit.
Edhe Xhevdet Hajrullahu, me kompaninë Xhevda MAAE, iu bashkuar aksionit humanitar të qindra humanistëve tjerë, të cilët përgjatë këtyre ditëve, u angazhuan ngado që janë, për t’i dalë në ndihmë bashkëqytetarëve tanë, në mënyrë që ta kalojmë sa më shpejtë e më lehtë situatën pandemike.

“Xhevdet Hajrullahu, një ndërmarrës i suksesshëm, veçohet për sinqeritetin, punën dhe përkushtimin e tij, karshi familjeve në nevojë. Përveç të tjerash, Xhevda, gjithmonë është karakterizuar me bujarinë e tij humane dhe njerëzore, në drejtim të përmbushjes se detyrimit humanist”, ka thënë nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër ismajli.

Ismajli thotë se Kompania “Xhevda MAAE”, është një kompani ndërtimesh, e cila po bënë revolucion ndryshimesh rrënjësore në hapësirën urbanistike në ndërtimin e objekteve madhore brenda Gjilanit. Për ta, ndërtimtaria është art në vetvete, dhe, padyshim, që arti i shprehur në ndërtimtari, na jep një ndërtim kualitativ dhe me përmasa standardesh shumë të larta.

Nënkryetari është shprehur falënderues ndaj Xhevdet Hajrullahut dhe Kompanisë “Xhevda MAAE”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit