Edhe të bukura, edhe të pasura

23.03.2015 10:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe të bukura, edhe të pasura

Jeta është shumë më e lehtë kur prindërit tuaj posedojnë milionat, por edhe më e lehtë bëhet kur përveç atyre parave, dukeni edhe bukur. Këtë fat e kanë pasur fëmijët e biznesmenëve dhe manjatëve të famshëm të modës. Shumica merren me biznesin familjar, por ka të atillë që kanë filluar edhe biznesin e tyre.

Njëra prej tyre është Amanda Hearst, mbesa e Randolph Hearst. Kjo është trashëgimtare e “Hearst Corporation”, shtëpi mediale e vlefshme miliarda dollarë. Asaj Zoti i ka falur edhe bukuri, por prapë shpenzon qindra mijëra dollarë në vit për t’u dukur bukur.

Ivanka Trump është vajza e të famshmit Donald Trump, i cili posedon një pasuri prej 3.5 miliardë dollarë. Ivanka është një ish-modele dhe momentalisht punon për “The Trump Organization”, posedon kompaninë e modës “Ivanka Trump Lifestyle Collection”, ndërsa është e martuar me Jared Kushner, pronar i revistës “The New York Observer”.

Për bukurinë e saj nuk ka nevojë për fjalë. Petra dhe Tamara Ecclestone janë vajzat e pronarit të Formula 1, Bernard Ecclestone, pasuria e të cili llogaritet në rreth 2 miliardë dolarë. Tamara vazhdimisht ka qenë në tabloide, kjo për shkak të stilit të shfrenuar të jetës. Ka qenë modele, ka koleksionin e çantave që vlen miliona dollarë dhe shoun televiziv “Billion $$$ Girl”. Edhe Petra është sprovuar në modelim dhe dizajnimin e rrobave për meshkuj./Zeri/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Max paralajmëron projektin e ri me një fotografi provokuese

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Rihanna është shumë e lezetshme, por nuk di të këndojë!

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi

Publikon fotografi Keisi Medini, me bikini nga plazhi

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

Era Istrefi sjellë fotografi nga shtëpia e saj

Era Istrefi sjellë fotografi nga shtëpia e saj

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Hekurani me një projekt shumë të veçantë, sjell duetin me vajzën e tij Tiaren

Nitaj pozon atraktive para pasqyrës

Nitaj pozon atraktive para pasqyrës

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Era Istrefi sjell në versionin e saj këngën e artistit të preferuar

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Lipa tregoi se ajo ishte e para që i kishte shkruar në rrjetin social Hadidit

Surprizohet Mozzik nga Loredana dhe Hana në mes të emisionit

Surprizohet Mozzik nga Loredana dhe Hana në mes të emisionit

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19

Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19