Edhe pse numri i të infektuarve me koronavirus po shkon duke u rritur, fluksi i vizitorëve embushën për gjysmë ore plazhet e sapo hapura në Floridë

18.04.2020 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe pse numri i të infektuarve me koronavirus po shkon duke u rritur, fluksi i vizitorëve embushën për gjysmë ore plazhet e sapo hapura në Floridë

Turmat e njerëzve i kanë mbushur për gjysmë ore plazhet e sapo hapura në Floridë të Shteteve të Bashkuara, megjithëse zgjerimi i pandemisë nuk ka të ndalur.

Derisa në këtë shtet është regjistruar numri më i madh i vdekjeve brenda dite, që nga vdekja e parë nga coronavirusi, plazhet janë hapur në orën pesë të mëngjesit, nën rregulla të reja dhe për një kohë të caktuar, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, nuk është respektuar distanca sociale, teksa vizitorët nisët të grumbullohen të lumtur në bregdet, pas disa kohe të mbyllur nëpër shtëpi.

Departamenti i Shëndetësisë në Floridë, ka bërë të ditur për 1,413 raste të reja me coronavirus brenda një dite, që është numri më i madh i fataliteteve ditore deri më tani.

Kjo e ngritë në 24,753 numri e përgjithshëm të personave te infektuar, derisa 726 kanë vdekur si pasojë e coronavirusit, 58 prej të cilëve gjatë ditës së djeshme.

Mësohet se plazhet do të jenë të hapura nga ora gjashtë e mëngjesit deri në orën 11:00, ndërsa zonat e plazhit që janë për ushtrime dhe vrapim, nga ora pesë deri në orën tetë.

Të gjithë vizitorëve iu është ndaluar të marrin peshqirë, karrige, shtretër gome, si dhe të mos hedhin mbeturina derisa duhet të mbajnë distancën sociale deri në dy metra.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Data e zgjedhjeve, peng i pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë