Edhe një herë Ahmedin Shkriel e qet nga binarët presidentin serb Vuçiq

18.03.2020 00:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe një herë Ahmedin Shkriel e qet nga binarët presidentin serb Vuçiq

Ahmedin Shkriel i prish rendin e ditës presidentit serb, i cili humb durimin duke iu kërcënuar Z. Shkreli që mos të përzihet në punët e shtetit.

Nga Ali Daci

Në Pallatin Serbia në Beograd President Vuçiq kishte ftuar në një takim partitë parlamentare por edhe ato jo parlamentare për të marr një vendim rreth zgjedhjeve parlamentare të paracaktuara për datën 26 prill të këtij viti. Në këtë takim duhej të merrej vendimi për mbajtjen apo shtyrjen e tyre për shkak të situatës së krijuar nga pandemie e Corona virusit. Pasi që situatën Vuçiqi po e mbante nën kontroll siç edhe është mësuar gjerë më tani, që të jetë i pa kontestuar në vendimet e tij kësaj radhe i doli krejt ndryshe nga se kishte menduar. Shteti serb si duket do të frikësoi popullatën jo serbe duke zbatuar orën policore në gjithë vendin si pretekst të shfaqjes së epidemisë atje. Një gjë të tillë Vuçiqi do të ndërmerr edhe në Sanxhak. Në këtë takim ishte prezent edhe Sekretari gjeneral i PAD –it z. Ahmedin Shkriel i cili iu drejtua presidentit serb, se ai nuk duhet t’ i dërgoj forcat policore e ushtarake në Saxhak pasi që populli ata nuk i do ti shoh më sy.

Me që Ahmedini i prishi rendin e ditës këtij presidenti anti shqiptar e anti boshnjak u nxeh dhe humbi durimin duke ju kërcënuar Z. Shkreli se ai nuk duhet të përzihej në punët e shtetit. Zoti Shkreli e vuri në lojë presidentin serb më buzëqeshjen dhe durimin e tij për çka Vuçiqi edhe iu kërcënua se do t’ ia ndalë buzëqeshjen në buzë, duke ia bërë më dije se do të përdorte forcë e shtetit kundër tij. Këtu shihet shumë qartë se presidenti Vuçiq nuk është mësuar të ketë opozitë nga radhe e kombeve tjera në serbi, pasi që përfaqësuesit e partive tjera boshnjake ia mbajnë ison për çdo gjë që ai vendos, pa marr parasysh a është në dëm të sanxhaklinjëve ajo . Zotit Vuçiq po i vjen fundi dhe se ai ndodhet në krizë nervore më gjithë radikalët e çetnikët në Serbi.

Më këtë Z. Ahmedin ia bëri të ditur se populli i Sanxhakut nuk duron më shtetrrethimin serb, tani kinse për t’i vënë në karantinë snxhaklinjtë.
Po ashtu ia bëri më dije se populli i Sanxhakut nuk duhet të tregohet i dobët përballë kërcënimeve të radikalëve serb, fobia serbe nuk ekziston më tek boshnjakët dhe shqiptarët e Sanxhakut.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arsyet pse është tradhti kombëtare shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi

Arsyet pse është tradhti kombëtare shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Durim Berisha, këshilltari i Kurtit, sulmon amerikanët

Durim Berisha, këshilltari i Kurtit, sulmon amerikanët

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë