Edhe Google është duke punuar në telefonët me ekrane me palosje

08.05.2019 20:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe Google është duke punuar në telefonët me ekrane me palosje

Në aktivitetin e vjetor të zhvilluesve Google I/O, shefi i divizionit të telefonëve Pixel u ballafaqua me disa pyetje për telefonët me ekrane që palosen.

Mario Quieroz pranoi se Google prej kohësh ka punuar në këtë teknologji. Nisur nga fakti se në Vjeshtën e kaluar kompania tha se Android do të mbështeste telefonët me ekrane të palosen mjafton për të treguar se Google të paktën është interesuar për teknologjinë në fjalë edhe pse një përgjigje mungonte.

Duke folur për Business Insider ekzekutivi tha se teknologjia do të jetë e rëndësishme por Google nuk ka diçka për të treguar aktualisht.

Për Samsung, hyrja në këtë industri me Galaxy Fold ka hapur mundësi të shumta përfitimesh dhe nëse segmenti bëhet popullor mund ta licencojë teknologjinë e harduerit për të tjerët.

Për Google gjëja më e mirë që mund të bëjë është të presë dhe të shohë nëse dikush tjetër do të arrijë të prodhojë një pajisje që funksionon përpara se të investojë në diçka që nuk e di nëse konsumatorët janë të gatshëm për ta blerë. Pikërisht për këtë arsye kompania pritet të prezantojë një pajisje 2,000 dollarëshe këtë javë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë