Edhe dy pacientë të vdekur në Spitalin e Pejës – njëri i konfirmuar e tjetri i dyshuar me Covid-19

27.07.2020 11:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe dy pacientë të vdekur në Spitalin e Pejës – njëri i konfirmuar e tjetri i dyshuar me Covid-19

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dy raste të vdekjeve.

“Një paciente 78 vjeçare e konfirmuar pozitiv me test të Covidit -19 ka vdekur, si dhe një pacient i moshës 71 vjeçar i dyshuar por ende pa kryer testin poashtu ka vdekur”, bëhet e ditur në njoftimin e Spitalit të Përgjithshëm të Pejës në rrjetin social Facebook.

Ky është njoftimi i plotë:

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 77 pacientë me Covid-19. 32 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa pacientet e tjerë janë në gjendje më stabile.

atkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kemi pasur dy raste të vdekjeve. Një paciente 78 vjeçare e konfirmuar pozitiv me test të Covidit -19 ka vdekur, si dhe një pacient i moshës 71 vjeçar i dyshuar por ende pa kryer testin poashtu ka vdekur.

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 583 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.Nga këta 61 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm. Gjatë vikendit kanë qenë 11 lindje, 5 normale dhe 6 me prerje cezariane. Kanë lindur 11 foshnje 4 të gjinisë mashkullore dhe 7 të gjinisë femërore..

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë kryer 12 operacione, ndërsa 452 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,505 analiza.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada amerikane jep detaje të vizitës së Grenell në Kosovë

Ambasada amerikane jep detaje të vizitës së Grenell në Kosovë

Drosopulos: Nepotizmi pamundëson luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë

Drosopulos: Nepotizmi pamundëson luftimin e krimit dhe korrupsionit në Kosovë

Maqedoni e Veriut: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të domosdoshme

Maqedoni e Veriut: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, të domosdoshme

2 viktima dhe 61 raste të reja me COVID-19

2 viktima dhe 61 raste të reja me COVID-19

Zemaj: Po komunikojmë me OBSH-në për sigurimin e vaksinës së mundshme kundër Covid-19

Zemaj: Po komunikojmë me OBSH-në për sigurimin e vaksinës së mundshme kundër Covid-19

Thaçi takohet me Erdoganin: Turqia është një partnere strategjike

Thaçi takohet me Erdoganin: Turqia është një partnere strategjike

LVV: Hoti ka një besim naiv që mund ta ndaj ekonominë nga politika

LVV: Hoti ka një besim naiv që mund ta ndaj ekonominë nga politika

​Gastronomet thyejnë pjata para Qeverisë (Foto)

​Gastronomet thyejnë pjata para Qeverisë (Foto)

Stacioni i autobusëve humbi gjysmë milion euro për shkak të pandemisë

Stacioni i autobusëve humbi gjysmë milion euro për shkak të pandemisë

Ndalohet kinezi që tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

Ndalohet kinezi që tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

Sveçla: Plani i aksionit në Karaçevë u dekonspirua ende pa filluar ai

Sveçla: Plani i aksionit në Karaçevë u dekonspirua ende pa filluar ai

Aplikimi për lotarinë amerikane nis më 2 tetor, këto janë rregullat

Aplikimi për lotarinë amerikane nis më 2 tetor, këto janë rregullat

Vjehrri e ngacmoi seksualisht renë, burri e rrahu – arrestohen të dy pejanët

Vjehrri e ngacmoi seksualisht renë, burri e rrahu – arrestohen të dy pejanët

Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të ndaluar gjatë aksionit në Karaçevë

Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të ndaluar gjatë aksionit në Karaçevë

Klubet e natës hapen pa kufizime në Vuhan, ish-epiqendra e koronavirusit shënon zero raste

Klubet e natës hapen pa kufizime në Vuhan, ish-epiqendra e koronavirusit shënon zero raste

Mësohet identiteti edhe i dy policëve tjerë, të arrestuar mbrëmë në aksionin e Karaçevës

Mësohet identiteti edhe i dy policëve tjerë, të arrestuar mbrëmë në aksionin e Karaçevës