Edhe 28 raste të reja në Shqipëri me Koronavirus

26.03.2020 12:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Edhe 28 raste të reja në Shqipëri me Koronavirus

Janë 28 raste të reja të konfirmuara Coronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit nga 103 testime.

Harta është zgjeruar edhe në Tropojë me dy raste. Në total deri janë testuar 1,144 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë 174 qytetarë.

73 pacientë janë të shtruan në Spitalin Infektiv dhe prej tyre tre raste janë në terapi intesive.

“Në shërbimin infektiv aktualisht janë 73 të shtruar dhe prej tyre 3 raste janë në terapi itensive, kurse 2 jane të intubuar. Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente. Harta e të prekurve nga COVID19 është shtrirë tashmë edhe në Tropojë dhe zgjerohet në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, Elbasan, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit”, njofton Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 28 raste të reja në Shqipëri me Koronavirus

Edhe 28 raste të reja në Shqipëri me Koronavirus

Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

Është bërë procesimi i pagave për të gjithë ata që përfitojnë paga nga Buxheti i Kosovës

Ja si u pa mocioni për mosbesimin e Qeverisë Kurti nga mediat botërore

Ja si u pa mocioni për mosbesimin e Qeverisë Kurti nga mediat botërore

Shkaku i koronavirusit janë ndërpritur të gjitha vizitat familjare në institucionet korrektuese dhe ato të paraburgimit, të burgosurit me familjarët e tyre komunikojnë përmes “Skype”

Shkaku i koronavirusit janë ndërpritur të gjitha vizitat familjare në institucionet korrektuese dhe ato të paraburgimit, të burgosurit me familjarët e tyre komunikojnë përmes “Skype”

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit e Grenellit

Pack: E pafalshme se si udhëheqësit e LDK-së iu bashkuan lojës perfide të Thaçit e Grenellit

Kusari-Lila: Ndodhi masakra politike, historia do të gjykojë ata që e sollën këtë ditë

Kusari-Lila: Ndodhi masakra politike, historia do të gjykojë ata që e sollën këtë ditë

Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë

Deputetët gjermanë kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

Hasani: Nëse LVV nuk dërgon emër te Presidenti, Qeveria mbetet në detyrë deri në zgjedhje të reja

Hasani: Nëse LVV nuk dërgon emër te Presidenti, Qeveria mbetet në detyrë deri në zgjedhje të reja

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

Bieber pas rrëzimit të Qeverisë Kurti: Aleancës BE-SHBA iu shkaktuan dëme të pariparueshme

Bieber pas rrëzimit të Qeverisë Kurti: Aleancës BE-SHBA iu shkaktuan dëme të pariparueshme

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

“Mami a do të vdes”, nëna 30 vjeçare rrëfen momentin kur i biri pesë vjeçar u infektua me koronavirus

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset me Baton Haxhiun

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset me Baton Haxhiun