“Ecje në ajër”: Harku gjigant nga xhami, përjashta shkëmbit të lartë 718 metra (Video)

14.06.2018 10:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Ecje në ajër”: Harku gjigant nga xhami, përjashta shkëmbit të lartë 718 metra (Video)

Vizitorët që shkojnë në pjesën malore të Chongqing të Kinës, mund të përjetojnë të ashtuquajturën “ecje në ajër”, në harkun gjigant që ndodhet përjashta një shkëmbi.

Njëherësh, kjo është struktura më e madhe në botë, që ka 26 metra hapësirë e cila është pezull, pa asnjë shtyllë mbajtëse, transmeton Telegrafi.

Kalimi nëpër panelet nga xhami, mundëson shikimin e peizazhit prej 718 metrave lartësi. Mirëpo, jo të gjitha po kanë guximin të kalojnë nëpër të.

“Më dukej sikur isha duke rënë prej lartësisë, nuk munda t’i bëjë më shumë se dy hapa”, ka thënë një vizitore.

Por, të tjerë nuk po ndjehen njëjtë, pasi prej se është lëshuar në funksion në fillim të prillit, ka kaluar çdo pritje, duke u vizituar prej një numri enorm të vizitorëve nga regjione të ndryshme. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gjermania thirrje për vendosjen e një takse globale për kompanitë teknologjike

Gjermania thirrje për vendosjen e një takse globale për kompanitë teknologjike

Rulota që shndërrohet në një shtëpi luksoze (Foto/Video)

Rulota që shndërrohet në një shtëpi luksoze (Foto/Video)

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-1 Plzen: Benzema lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-1 Plzen: Benzema lojtar i ndeshjes

Përse penisi dhe thimthat kanë ngjyrë më të errët se pjesët e tjera të trupit?

Përse penisi dhe thimthat kanë ngjyrë më të errët se pjesët e tjera të trupit?

Telefoni i shumëpritur me palosje i Samsung pranë debutimit

Telefoni i shumëpritur me palosje i Samsung pranë debutimit

Notat e lojtarëve: Roma 3-0 CSKA, shkëlqen Dzeko

Notat e lojtarëve: Roma 3-0 CSKA, shkëlqen Dzeko

Notat e lojtarëve, Shakhtar 0-3 Manchester City: David Silva shkëlqen

Notat e lojtarëve, Shakhtar 0-3 Manchester City: David Silva shkëlqen

Çmendet aplikacioni Google News, konsumon deri në 24GB internet

Çmendet aplikacioni Google News, konsumon deri në 24GB internet

SHBA ka në fuqi një ligj që lejon “pushtimin e Holandës”, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i dini

SHBA ka në fuqi një ligj që lejon “pushtimin e Holandës”, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i dini

Përgatisni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat!

Përgatisni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat!

Mourinho: Juventusi në një nivel tjetër

Mourinho: Juventusi në një nivel tjetër

Të rinjtë po braktisin Facebook në favor të Instagram dhe Snapchat

Të rinjtë po braktisin Facebook në favor të Instagram dhe Snapchat

Allegri pas fitores me Manchester Unitedin: Jemi mirë, por duhet të përmirësohemi në pasimin e fundit

Allegri pas fitores me Manchester Unitedin: Jemi mirë, por duhet të përmirësohemi në pasimin e fundit

iOS 12.1 do të përmirësojë cilësinë e fotove selfie në iPhone XS

iOS 12.1 do të përmirësojë cilësinë e fotove selfie në iPhone XS

Ndikimi i duhanit në shëndetin oral

Ndikimi i duhanit në shëndetin oral

Roma nënshtron CSKA Moskën

Roma nënshtron CSKA Moskën