E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

17.08.2019 19:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E zbulon Milaim Zeka: Cili zyrtar i lartë i LDK-së ofroi para për ta vrarë Ibrahim Rugovën e Fehmi Aganin?

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, i ftuar n’Konak me Kosovë Gjocin, nuk ka kursyer fjalët e rënda për zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka akuzuar rëndë ish kryeministrin e Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshin duke e lidhur me planifikimin për eliminimin edhe të ish Presidentit Ibrahim Rugova.

Duke folur për kryetarin aktual të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, Zeka tha që shefi i tij, Bujar Bukoshi, pati ofruar para për vrasjen e Ibrahim Rugovës dhe Fehmi Aganit, shkruan gazeta inFokus.

Këto para thotë, që ia ofruan vëllait të ish deputetit të Kuvendit të Kosovës, Shaip Mujës, veprimtarit të ilegales, Shaban Muja.

“A e din ti që shefi i Isa Mustafës, Bujar Bukoshi i ka thanë Shaban Mujës, vëllau i ish-deputetit Shaip Mujës, sa doni ju dha pare nëse e vrani “Belbën” dhe “Zabunin”. “Belba” ka qenë Fehmi Agani dhe “Zabuni” ka qenë Ibrahim Rugova”, ka thënë Milaim Zeka gjatë intervistës në Konak.

Kështu, Zeka, akuzat nuk i ndal as për djalin e ish-Presidentit Ibrahim Rugovës, Ukën, për të cilin thotë se interesi e bashkoi me personat që deshën të ia vrasin babanë, shkruan gazeta inFokus.

“Këta faqezinj, dilingjinjë, janë bërë bashkë, u bë bashkë edhe Ukë Rugova me këta. Imagjino Ukës nuk i ka lënë fare përshtypje pse këta kanë dashtë me ia vra babën”, ka deklaruar Zeka.

Deklaratën e Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka për Bujar Bukoshin mund ta dëgjoni të plotë nga minuta 33 e intervistës së tij në Konak me Kosovë Gjocin. /Gazeta inFokus/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Mjeku ‘popullor’ shqiptar që shëron me të prekur, 5 mijë € për të ngelur me shtatzanë

Mjeku ‘popullor’ shqiptar që shëron me të prekur, 5 mijë € për të ngelur me shtatzanë

Historiani: Krimet u harruan në emër të vllaznim-bashkimit në Jugosllavinë komuniste, por po na përsëritën tash

Historiani: Krimet u harruan në emër të vllaznim-bashkimit në Jugosllavinë komuniste, por po na përsëritën tash

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Skandali diplomatik: Presidenti e dha lajmin e rrejshëm për njohjen nga Xhamajka

Skandali diplomatik: Presidenti e dha lajmin e rrejshëm për njohjen nga Xhamajka

Isa Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit te koordinohet me SHBA’në

Isa Mustafa kërkon që masa e reciprocitetit te koordinohet me SHBA’në

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë

Grupi i Punës për Veprime Financiare e vendos Iranin në listën e zezë

Hoti: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës

Hoti: Marrëveshjet e Mynihut, në interes të Kosovës

Osmani: Autostrada e Anamoravës do të bëhet, korrupsioni do të ndalet

Osmani: Autostrada e Anamoravës do të bëhet, korrupsioni do të ndalet

Luan Dalipi emërohet shef i Kabinetit të kryeministrit Kurti

Luan Dalipi emërohet shef i Kabinetit të kryeministrit Kurti

Daçiq: Xhamajka nën presion për njohjen e Kosovës

Daçiq: Xhamajka nën presion për njohjen e Kosovës

Konsulli i shkarkuar e quan Konjufcën “Ministër të Burdushit”

Konsulli i shkarkuar e quan Konjufcën “Ministër të Burdushit”

​AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind

​AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind

Nga 1 marsi i këtij viti, e diela ditë pushimi për subjektet afariste në Skenderaj

Nga 1 marsi i këtij viti, e diela ditë pushimi për subjektet afariste në Skenderaj

Borrell telefonon Thaçin dhe Kurtin, flet për emërimin e një përfaqësuesi për dialogun dhe Ballkanin

Borrell telefonon Thaçin dhe Kurtin, flet për emërimin e një përfaqësuesi për dialogun dhe Ballkanin

20 zyrtarë të policisë të privuar nga arma për shkak të problemeve psikologjike

20 zyrtarë të policisë të privuar nga arma për shkak të problemeve psikologjike