E vetmja gjë tek meshkujt që është më e rëndësishme se seksi

04.02.2016 16:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E vetmja gjë tek meshkujt që është më e rëndësishme se seksi

Terapisti Stiv Horsmon është trajner jetësor dhe mban punëtori për meshkuj në të cilën zgjidh problemet jetësore të klientëve, çifteve si dhe martesave.

Pas disa vite përvojë me meshkuj, ka arritur një përfundim që do të befasojë femrat.

“ Femrat do të befasoheshin nëse do të dëgjonin bisedat e mia me meshkujt. Ato janë kontradiktore nga spektri femëror i kuptimit të meshkujve, pasiqë meshkujt nuk dëshirojnë vetëm seks:, zbulon Horsmon.

Ekziston diçka që është më e rëdnësishme se seksi, dhe ajo është : prekja e butë në kombinim me pranimin verbal dhe joverbal.

Kur femra e prek me majen e gishtave partnerin, ajo i tregon përkrahjen dhe besimin ndaj tij, dhe ky veprim është më i fuqishëm se seksi pasiqë në atë moment mashkulli ndjehet fuqishëm dhe i pranuar.

Arsyeja pse meshkujt kurrë nuk do të pranonin se një gjë e tillë është më e rëndësishme për ta se seksi qëndron në atë se femrat nuk do u besonin kurrë. Si duket meshkujt nuk janë aq të egër sikurse duken.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Jennifer Lopez vjen me një këngë të re

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Demi i heq të gjitha dhe pozon e zhveshur

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Florent Hasani shënon golin e parë kundër Gjibraltarit

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni

Kardashianët pretendente për të fituar çmim në këtë ceremoni