E trishtë/ U dhunua dhe u godit me thikë nga ish i dashuri, ndërron jetë 32- vjeçarja

22.05.2020 22:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E trishtë/ U dhunua dhe u godit me thikë nga ish i dashuri, ndërron jetë 32- vjeçarja

Një 32-vjeçare në Britaninë e Madhe, ka ndërruar jetë, pasi është dhunuar dhe më pas është goditur me thikë nga ish i dashuri i saj.

Melissa Belshaw, nga Manchester, përshkruhet nga miqtë dhe familjarët, si një grua e bukur dhe me zemër të mirë. Ndërkohë veç Melissas, edhe një burrë rreth të 40-ve, është plagosur rëndë, pasi ka tentuar që të ndalojë agresorin. Adam Rawlings, 22 vjeç, i cili thotë se ka parë të gjithë ngjarjen e tmerrshme, tregon se një burrë, theu me shkop golfi, xhamin e makinës së 32 vjeçares dhe më pas e ndoqi me shpejtësi atë.

“Dëgjova zhurma. Shikova nga xhami i dritares, por ç’të shihja, një burrë kishte në dorë një shkop golfi dhe po ndiqte Melissan, dëgjova vajzën e saj që po bërtiste”, u shpreh Adam.

Ndërkohë, një mesazh të ndjerë, për të bijën e saj jo biologjike, shkroi njerka e viktimës.

“Ajo ishte bukuroshe. Mora një telefonatë dhe më thanë që, një burrë kishte hyrë në shtëpinë e saj dhe e kishte goditur me thikë. Nuk e besoja, ende nuk e besoj se ka ndodhur me të vërtetë. Por kur lexova një seri shkrimesh nga miqtë e Melissas, u binda që nuk isha në ëndërr”, shkroi në rrjete sociale njerka e viktimës, Lisa Belshaw.

Në lidhje me ngjarjen, është arrestuar një 36-vjeçar, i cili dyshohet se ka qenë ish i dashuri i viktimës. Ai tashmë ndodhet në paraburgim dhe pritet të merret në pyetje, për të mësuar dinamikën e plotë të ngjarjes, shkruajnë mediat e huaja.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër

Haziri: Kemi aktivizuar të gjitha shërbimet e parapara me pakon e tretë të lehtësimit të masave

Haziri: Kemi aktivizuar të gjitha shërbimet e parapara me pakon e tretë të lehtësimit të masave

OAK kërkon të largohet tarifa për dezinfektim ose të mbulohet nga shteti

OAK kërkon të largohet tarifa për dezinfektim ose të mbulohet nga shteti

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Presidenti njofton se do të mbajë konferencë për media në ora 16:00

Presidenti njofton se do të mbajë konferencë për media në ora 16:00