E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

30.05.2019 14:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

Google nis lançimin e modalitetit konfidencial të Gmail për përdoruesit dhe administratorët e G Suite duke filluar nga data 25 Qershor.

Nëse jeni prej përdoruesve të Gmail në punë, ju mund të përdorni funksionin e ri për të shkruar një e-mail konfidencial. Përdoruesit e llogarive personale kanë pasur akses në këtë funksion që prej ridizajnimit të madh të Gmail në mesin e 2018-ës.

Modaliteti konfidencial është një mjet i fuqishëm sidomos nëse keni të dhëna sensitive për të dërguar në e-mail. Kështu përdoruesit mund të vendosni një datë “skadence” për mesazhin i cili ditën që keni vendos shkëput aksesin në të.

Ndërsa mesazhi do të vijojë të jetë i disponueshëm, marrësit nuk mund të përcjelli mesazhin, as të kopjojnë përmbajtjen e tij e as të shkarkojnë prej tij. Për të shtuar një nivel tjetër sigurie, përdoruesit mund të vendosin një verifikim me SMS i cili dërgon një kod tek numrat e tyre të telefonit për të aksesuar përmbajtjen e e-mail-it.

Në modalitetin konfidencial për llogaritë personale, ju mund të dërgoni një të tillë duke shkruar një e-mail të ri dhe më pas përzgjedhur ikonën në formën e një ore dore me një dry dhe më pas të shtypni butonin “Send.”

Menjëherë do tu hapet një dritare ku mund të përcaktoni parametrat. Ikona do të vendoset në të njëjtën hapësirë edhe për domainet e biznesit kur lançohet modaliteti konfidencial. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve