E konfirmon Isa Mustafa: Sot nuk takohem me Albin Kurtin

04.12.2019 11:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E konfirmon Isa Mustafa: Sot nuk takohem me Albin Kurtin

Përplasjet në distancë në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë që të ngrihen negociatat në mes të dy partive, pas takimit të së hënës që përfundoi pa marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka konfirmuar në një prononcim për T7 se sot nuk do të takohet me të parin e VV-së, Albin Kurti.

Si arsye për shtyrje të takimit, të paraparë për sot, po shihen deklaratat e dhëna mbrëmë në Pressing të Glauk Konjufcës së VV-së.

Konjufca tha se LDK-ja ka vënë disa kushte për marrëveshje, që në këtë fazë nuk do t’i pranojë partia e Kurtit. Ata thanë se nuk do të negociojnë as me pozitën e presidentit.

Pak orë më vonë pati përgjigje nga Lidhja Demokratike, që kërkoi nga VV-ja të përmbahet nga deklaratat fyese.

Në këtë nuk u përjashtua as mundësia e shkuarjes në zgjedhje të reja.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme

Infektohet me koronavirus kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës

Infektohet me koronavirus kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës

Osmani reagon ndaj akuzave se nuk e përmendi sot UÇK-në, thotë se deputetët po mashtrojnë

Osmani reagon ndaj akuzave se nuk e përmendi sot UÇK-në, thotë se deputetët po mashtrojnë

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Janë mbjellur 1.133 lule si kujtim për fëmijët e vrarë gjatë luftës

Janë mbjellur 1.133 lule si kujtim për fëmijët e vrarë gjatë luftës

Kryeministri Avdullah Hoti në seacen solemne injorohet nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani

Kryeministri Avdullah Hoti në seacen solemne injorohet nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani

Pal Lekaj kërkon falje, ishte një gabim i padashur gjuhësor

Pal Lekaj kërkon falje, ishte një gabim i padashur gjuhësor

Vazhdon dezinsektimi i zonave të dyshuara për rriqra në Malishevë

Vazhdon dezinsektimi i zonave të dyshuara për rriqra në Malishevë

Autostrada “Arbër Xhaferi” mbyllet te dielën

Autostrada “Arbër Xhaferi” mbyllet te dielën

Unazë diamanti 11 mijë euro dhe 700 mijë euro kur Lulzim Basha hyri në politikë

Unazë diamanti 11 mijë euro dhe 700 mijë euro kur Lulzim Basha hyri në politikë

Pesë persona janë arrestuar pas një rrahjeje, në Skenderaj

Pesë persona janë arrestuar pas një rrahjeje, në Skenderaj