E kishte kërcënuar që do ta largonte nga PDK’ja, mirëpo Kadri Veseli masakron qengja në Drenicë te Sami Lushtaku

03.08.2019 23:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E kishte kërcënuar që do ta largonte nga PDK’ja, mirëpo Kadri Veseli masakron qengja në Drenicë te Sami Lushtaku
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe njëri ndër figurat më të rëndësishme të partisë së tij, Sami Lushtaku, duket se e kanë lënë prapa një përplasje të javëve më parë. Pasi e kishte kërcënuar se do ta largonte nga PDK’ja, Veseli e Lushtaku janë bërë bashkë – për të ngrënë mish e për të pirë. Gazeta Express ka siguruar fotografi ku Veseli shihet duke masakruar qengja në Drenicë te Lushtaku. I pranishëm në Skenderaj, në ndejën e dy kokave të PDK’së, ndër të tjerë, ishte edhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Përplasja mes Veselit e Lushtakut kishte ndodhur pasi kreu i partisë kishte vendosur t’i largonte të gjithë anëtarët me aktakuzë nga postet zyrtare shtetërore. Lushtaku kishte reaguar ashpër, duke deklaruar se “nuk ka bir nëne që më largon nga PDK”. /Express/ !– wp:paragraph –> Jjjj/
Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hapja e negociatave/ Kryeministri i Kroacisë: Pozicioni i Francës ka evoluar, nuk do të bëhet pengesë

Hapja e negociatave/ Kryeministri i Kroacisë: Pozicioni i Francës ka evoluar, nuk do të bëhet pengesë

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

Shpërndahet Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

150 euro për të kaluar pa kontroll kufirin, arrestohet 37-vjeçari

150 euro për të kaluar pa kontroll kufirin, arrestohet 37-vjeçari

Zyrtari i PDK’së i kërkon deputetes së VV’së të largohet nga jeta publike pas fjalëve kundër UÇK’së

Zyrtari i PDK’së i kërkon deputetes së VV’së të largohet nga jeta publike pas fjalëve kundër UÇK’së

Grenell nxit Kosovën dhe Serbinë të bëjnë marrëveshje, premton pastaj investime amerikane dhe europiane

Grenell nxit Kosovën dhe Serbinë të bëjnë marrëveshje, premton pastaj investime amerikane dhe europiane

Thaçi nga Brukseli: BE ishte e gatshme që të na liberalizonte vizat që në vitin 2016

Thaçi nga Brukseli: BE ishte e gatshme që të na liberalizonte vizat që në vitin 2016

Kryeministri premton ndërtimin e 117 çerdheve, thotë se s’frikësohet nga detyra

Kryeministri premton ndërtimin e 117 çerdheve, thotë se s’frikësohet nga detyra

Maqedonia e V. thotë se është e përgatitur për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në BE

Maqedonia e V. thotë se është e përgatitur për nisjen e bisedimeve për anëtarësim në BE

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Godet Agron Dida, e krahason Kurtin me Aristotelin dhe Sokratin

Godet Agron Dida, e krahason Kurtin me Aristotelin dhe Sokratin

Kurti takon Pllenkoviqin, merr mbështetjen kroate për liberalizim të vizave

Kurti takon Pllenkoviqin, merr mbështetjen kroate për liberalizim të vizave

Kërcënonte gruan dhe 3 fëmijët se do t’i vriste, arrestohet me pistoletë në dorë 54-vjeçari

Kërcënonte gruan dhe 3 fëmijët se do t’i vriste, arrestohet me pistoletë në dorë 54-vjeçari

Përgatitja e një sulmi terrorist në Gjenevë: të arrestuar edhe dy shqiptarë

Përgatitja e një sulmi terrorist në Gjenevë: të arrestuar edhe dy shqiptarë

Markoviç: Kurti ka ardhur në pushtet me dy slogane. Njëra është lufta kundër korrupsionit dhe tjetra urrejtja ndaj serbëve

Markoviç: Kurti ka ardhur në pushtet me dy slogane. Njëra është lufta kundër korrupsionit dhe tjetra urrejtja ndaj serbëve

“Albin Kurti s’ka dosje kriminale të UÇK’së”, Presidenti Thaçi i reagon ashpër deputetes së VV’së

“Albin Kurti s’ka dosje kriminale të UÇK’së”, Presidenti Thaçi i reagon ashpër deputetes së VV’së

Haradinaj: Deklarata e Kurtit turpëroi vendin dhe dëshpëroi SHBA’në

Haradinaj: Deklarata e Kurtit turpëroi vendin dhe dëshpëroi SHBA’në