“E Hëna pa Telefon”: Kush nuk e përdor telefonin në restorant, paguan 25 për qind më pak (Foto)

25.02.2018 22:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“E Hëna pa Telefon”: Kush nuk e përdor telefonin në restorant, paguan 25 për qind më pak (Foto)

Të shkuarit për drekë apo për një pije, me dikë që më shumë rri në telefon se sa të flet me ju, është përjetim shumë i keq. Ndonjëherë e gjejmë edhe vetën, teksa provojmë të nisim bisedën, por më shumë jemi të fokusuar në zhvillimet në rrjetet sociale.

Për këtë arsye, një restorant në Wells të Britanisë së Madhe, ka gjetur zgjidhje të zgjuar, që të ndahen të kënaqur edhe më të varurit prej telefonit, transmeton Telegrafi.

Varësia prej telefonit

Që ky problem t’i përket të kaluarës, po inkurajohet që mysafirët të bisedojnë mes vete, duke lënë anash rrëshqitjet në ekranet e ndjeshme.

Përmes ‘Të Hënës pa Telefon’ ata të cilët pranojnë ta lënë telefonin, do t’ju zbritet 25 për qind nga pagesa. Telefonat do të mbyllen në kuti, çelësat e të cilave i kanë vetëm pjesëtarët e stafit.

Asnjë bisedë mes vete

“Jam i ngjitur pas telefonit, por një dit e lash dhe bisedova me miqtë në tavolinë ku shumë mirë. Desha që këtë përjetim ta kenë edhe tjerët, andaj e bëra ofertën” ka thënë Rich Watkin, që pronar i lokalit.

Oferta e pazakontë është pëlqyer në masë të madhe, duke bërë dita e parë e javës të jetë gjithmonë e mbushur me mysafirë që duan vetëm të bisedojnë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Valverde për Superkupën ndaj Sevillas: Ndeshje e vështirë, por me padurim po presim ta fitojmë trofeun e parë

Valverde për Superkupën ndaj Sevillas: Ndeshje e vështirë, por me padurim po presim ta fitojmë trofeun e parë

Guardiola: Emery do ta kthejë Arsenalin në luftë për tituj

Guardiola: Emery do ta kthejë Arsenalin në luftë për tituj

Gattuso: Milani është në rrugën e duhur

Gattuso: Milani është në rrugën e duhur

Maldini: Milanit i duhet kohë për tu rikthyer në nivele të larta

Maldini: Milanit i duhet kohë për tu rikthyer në nivele të larta

Milani i bashkohet garës për Martialin

Milani i bashkohet garës për Martialin

Zyrtare: Sturaro te Sportingu, por transferohet vetëm pasi të shërohet nga lëndimi

Zyrtare: Sturaro te Sportingu, por transferohet vetëm pasi të shërohet nga lëndimi

Real Madridi fiton trofeun Bernabeu pasi mposhti Milanin

Real Madridi fiton trofeun Bernabeu pasi mposhti Milanin

Interi mposht Atletico Madridin në International Champions Cup

Interi mposht Atletico Madridin në International Champions Cup

Tuchel: Neymari është një artist kreativ, do ta lejoj ta bëjë lojën e tij

Tuchel: Neymari është një artist kreativ, do ta lejoj ta bëjë lojën e tij

Vieira: Balotelli dëshiron të largohet nga Nice

Vieira: Balotelli dëshiron të largohet nga Nice

Hekurani dhe Dardani rikthehen bashkë me një baladë ‘Jam mërzit’ (VIDEO)

Hekurani dhe Dardani rikthehen bashkë me një baladë ‘Jam mërzit’ (VIDEO)

Torino refuzon ofertën e Napolit për Belottin

Torino refuzon ofertën e Napolit për Belottin

Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit

Chelsea i Sarrit e nis sezonin e ri me fitore bindëse në udhëtim te Huddersfieldi

Chelsea i Sarrit e nis sezonin e ri me fitore bindëse në udhëtim te Huddersfieldi

Iniesta dhuron magji tek goli i tij i parë në Japoni, driblon me mjeshtëri një mbrojtës dhe pastaj edhe portierin kundërshtar  

Iniesta dhuron magji tek goli i tij i parë në Japoni, driblon me mjeshtëri një mbrojtës dhe pastaj edhe portierin kundërshtar