E dhimbshme, Lutja e nënës 19 vjeçe në Ferizaj: Kam fëmijë, ju lutem më gjeni një punë

20.10.2016 12:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E dhimbshme, Lutja e nënës 19 vjeçe në Ferizaj: Kam fëmijë, ju lutem më gjeni një punë

Fatime Abazi nga Ferizaj, një nënë vetëm 19 vjet e ndarë nga burri, po e rrit djalin e saj me vështirësi të mëdha ekonomike.

E martuar në moshë të re e më pas e ndarë, ajo e vetme detyrohet të kujdeset për fëmijën e saj dy vjeç edhe pse në kushte të vështira jetese.

Prindërit e Fatimes nuk punojnë, madje jetojnë me një pension invalidor prej vetëm 70 euro, shkruan “Lajmi.net”.

Por jo vetëm kaq, dëshira dhe ëndrra e Fatimes nuk mbaron te lëmosha, ajo ende askujt nuk i ka shtrirë dorën e nuk i ka kërkuar ndihmë që të rrisë djalin e saj të vetëm. Ajo ka vetëm një lutje, t’ia sigurojë dikush një punë.

Në profilin e saj në “Facebook” ajo ka bërë një postim me një kërkesë fare të thjeshtë, por që vështirë po e fiton.

“Përshëndetje jam e interesume për një vend pune, pastruese, shitëse, paketim kudo qoft në Ferizaj, kam shumë nevojë për punën. Viber +37745443***. Kam fmi me rrit ju lutna mos ma merrni për dobësi”.

Është ky postimi i saj që po prek zemrat e secilit, por megjithatë punën vazhdon të mos e gjejë.

Fatimja thotë për “Lajmi.net”, se tentimin për të kërkuar punë e ka filluar qysh një kohë të gjatë, por përsëri vështirë të gjejë ndonjë kontakt apo mundësi pune, prandaj edhe u detyrua ta bëjë publike e të kërkojë ndihmën e të tjerëve.

Në ditët e sotme rastet e tilla të papuna janë të shumta, megjithatë Fatimja po kërkon diçka të paktë e me ndërgjegje, sepse një punë të tillë sigurisht dikush mund ta ofrojë!

Lutja dhe kërkesa e Fatimes u drejtohet të gjithëve që kanë sado pak mëshirë për një nënë të vetmuar, e të gjithë atyre që kanë fëmijë dhe e kuptojnë problemin e saj.

Të rrisësh një fëmijë e vetme është puna më e vështirë e një nëne, por ta rrisësh në kushte të mjerueshme ajo bëhet diçka e patejkalueshme.

Kushdo që mund t’ia sigurojë një punë Fatimes, atë mund ta kontaktoni në numrin e saj, të cilin e posedon redaksia dhe mund të drejtoheni edhe në “Facebook”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kryesia mblidhet nesër, vendos për seancën ku Thaçi i adresohet deputetëve

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Kosova dhe BERZH-i nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Pejë në vlerë 71 milionë euro

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Ministrja Reshitaj priti në takim Gabriele Wagner nga zyra e GIZ-it në Sarajevë

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Daka për Istogun: Nuk kemi pasur asnjëherë kësi rezultati

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Rrënohet shtëpia e familjes Myftiu, monument që mbrohej me ligj

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Me 14 vota diferencë, Haki Rugova e fiton Istogun

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

Ukrainasit nxisin krizë shëndetësore për shkak të dyshimit ndaj vaksinave

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

AKP vazhdon me shitjen e aseteve, aprovon 24 milionë euro për kreditorët

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Lladrovci takoi Ambasadorin Bimo në Vjenë

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Haziri bën homazhe para bustit të Esat Berishës në 73 –vjetorin e ekzekutimit pa gjyq

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Shpallet i pafajshëm i akuzuari për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi

Rihapet gjykimi në rastin e të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gashi

Haradinaj: Bashkimi Europian është shtëpia jonë

Haradinaj: Bashkimi Europian është shtëpia jonë

Ministri Sefaj priti në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral MajorSalvatoreCuoci

Ministri Sefaj priti në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral MajorSalvatoreCuoci

Mbi 200 milionë euro të bankave të bllokuara në gjykata

Mbi 200 milionë euro të bankave të bllokuara në gjykata

Reshitaj prezantoi 19 projekte mjedisore në takimin e  Këshillit Kombëtar për Investime

Reshitaj prezantoi 19 projekte mjedisore në takimin e Këshillit Kombëtar për Investime