Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

30.07.2020 16:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala, i ka paralajmëruar rivalët në Serie A se bardhezinjtë tashmë janë duke menduar për titullin e dhjetë radhazi, përkundër që e pranoi se fillimisht përqendrimi duhet të jetë në Ligën e Kampionëve.

Bardhezinjtë e kanë vazhduar dominimin në ligën elitare të futbollit në Itali edhe këtë sezon, përkundër pikëve të shumta të humbura që nga rinisja e sezonit në qershor, transmeton Gazeta Express.

Pasi në fundjavë e siguruan titullin e nëntë të Serisë A radhazi, Dybala ka thënë se tani në mendjen e klubit është titulli i dhjetë.

Megjithatë, sipas Dybalas e gjitha kjo do të duhet të presë pas Ligës së Kampionëve, pasi që në gusht Juventusi do ta rinisë rrugëtimin e lënë në gush në mars.

Juventusi është një hap larg eliminimit nga Liga e Kampionëve në fazën e 1/8 të finales, pasi që Lyoni e mposhti në ndeshjen e parë mes këtyre dy skuadrave me rezultat 1:0.

“Mund të jetë e vështirë të qëndrosh ambicioz dhe i përqendruar, por çdo fitore është e veçantë. Mendoj se kjo është gjëja më e rëndësishme. Mua më pëlqejnë fitoret, bashkëlojtarët të mi u pëlqejnë fitoret dhe klubi i pëlqejnë fitoret – kjo na bënë neve fitues”, ka thënë Dybala.

“Ne jemi krenar me veten, t’i fitosh nëntë tituj radhazi është një gjë e mrekullueshme dhe ne tashmë po e mendojmë titullin e dhjetë. Por, së pari duhet ta kthejmë vëmendjen te Liga e Kampionëve”.

“Ka qenë një sezon i gjatë. Ndeshja e parë kundër Lyonit ishte para pesë muajve dhe shumë gjëra kanë ndodhur që nga atëherë, por ne e dimë se kemi ende shumë gjëra për të arritur”.

“Do të jetë e çuditshme të luajmë në Ligën e Kampionëve pa tifozë dhe edhe më e çuditshme do të jetë ta luajmë vetëm nga një ndeshje për fazë. Por, së pari duhet të fitojmë në Torino”. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

Dybala: Titullin e dhjetë e kemi në mendje, por Liga e Kampionëve vjen së pari

Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

Dita Botërore e Miqësisë

Dita Botërore e Miqësisë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34