Dybala show, Juventusi nis arratinë

15.10.2016 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dybala show, Juventusi nis arratinë

Juventus u shkëput edhe më shumë në renditjes pasi mundi 2-1 në shtëpi Udinesen. Bardhezinjtë arritën fitoren e katërt radhazi në Serie A falë argjentinasit Dybala që ishte heroi i të tijve përpara publikut të shtëpisë. Ndaj friulanëve që kishte vuajtur tradicionalisht, skuadra torineze pati një ndeshje në ngjitje pasi miqtë realizuan të parët me Jankon në minutën e 30-të.

Para pushimit Juventus gjeti barazimin me Dybalan. Ndërkohë që në fillimin e pjesës së dytë argjentinasi u tregua i saktë nga pika e bardhë duke i dhënë 3 pikët të tijve, pavarësisht përpjekjeve në fund të Udineses për të marrë një pikë në “Juventus Stadium”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Femrat më të prira të krijojnë varshmëri ndaj kanabisit

Femrat më të prira të krijojnë varshmëri ndaj kanabisit

Suarez përkrahë transferimin e një sulmuesi të ri nga Barcelona

Suarez përkrahë transferimin e një sulmuesi të ri nga Barcelona

A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

2.6 miliardë njerëz përdorin aplikacionet e Facebook

2.6 miliardë njerëz përdorin aplikacionet e Facebook

Xavi: Messi mund të luajë deri në vitet e 40-ta

Xavi: Messi mund të luajë deri në vitet e 40-ta

Shtatëvjeçari “ngjitet duke ecur përgjatë murit”, pasi “u pushtua nga djalli”! (Video)

Shtatëvjeçari “ngjitet duke ecur përgjatë murit”, pasi “u pushtua nga djalli”! (Video)

Të bësh biznes në Shqipëri, vendi ynë i parafundit në rajon

Të bësh biznes në Shqipëri, vendi ynë i parafundit në rajon

Dy vajza përleshen mes vete, në mes të një rruge në Antalia të Turqisë (Video)

Dy vajza përleshen mes vete, në mes të një rruge në Antalia të Turqisë (Video)

Wenger: Do të rikthehem si trajner në fillim të vitit

Wenger: Do të rikthehem si trajner në fillim të vitit

Më në fund është zbuluar: Cila pije alkoolike e dëmton lëkurën më pak dhe cila më shumë!

Më në fund është zbuluar: Cila pije alkoolike e dëmton lëkurën më pak dhe cila më shumë!

Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

Biznesi mobil i Samsung do të lulëzojë vitin e ardhshme me telefonët e parë 5G

Biznesi mobil i Samsung do të lulëzojë vitin e ardhshme me telefonët e parë 5G

Fermerët indianë të mllefosur me “Statujën e Unitetit” për të cilën u shpenzuan 380 milionë euro (Video)

Fermerët indianë të mllefosur me “Statujën e Unitetit” për të cilën u shpenzuan 380 milionë euro (Video)

Milani triumfon ndaj Genoas në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë

Milani triumfon ndaj Genoas në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

10 vite Bitcoin: Një historik i monedhës së parë kriptografike

10 vite Bitcoin: Një historik i monedhës së parë kriptografike