Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

01.01.2021 14:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Një person është arrestuar në Malishevë, pasi që i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Rasti ka ndodhur mbrëmë në orën 11:55.Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse, në Prishtinë është raportuar se pas një mosmarrëveshje familjare dy të dyshuarit meshkuj, janë rrahur mes veti.

Rasti ka ndodhur në orën 00:00. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

E në Prizren është arrestuar një person, pasi i njëjti ka ushtruar dhunë psikike dhe e ka kanosur babain e tij mashkull kosovar. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Vdes profesori Riza Smaka

Vdes profesori Riza Smaka

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës

Hoxhaj viziton babanë e Thaçit: Rrënofsh sa malet, Kosova është me ty në këto orë të liga

Hoxhaj viziton babanë e Thaçit: Rrënofsh sa malet, Kosova është me ty në këto orë të liga

Proceset ekzistuese mbi licencimin e shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale nuk sigurojnë mbrojtje të mjedisit

Proceset ekzistuese mbi licencimin e shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale nuk sigurojnë mbrojtje të mjedisit

Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

FSK-ja në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës