Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

11.07.2020 23:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Juventusi për pak sa s’e pësoi disfatën e dytë radhazi në Serie A, por dy penallti të shënuara nga Cristiano Ronaldo i ndihmuan Juves të barazojë kundër Atalantas me rezultat 2:2, përderisa Atalanta po luftonte për ta marrë fitoren e parë kundër Juventusit që nga vitit 2001.

Përkundër që ishte mysafire e Juventusit në Allianz Stadium, Atalanta e dominoi Juventusin plotësisht – si në posedim të topit, ashtu edhe me numër te tentimeve për të shënuar gola, raporton Gazeta Express.

Për të shkuar drejt shpresës për  fitoren e 11-të radhazi në të gjitha garat, Atalanta e shënoi golin e parë të ndeshjes në minutën e 16-të, kur Duvan Zapata e turpëroi Rodrigo Bentancurin dhe e mposhti edhe portierin Wojciech Szczesnyn.

Megjithatë, Juventusi e bëri një tentim për t’u kthyer në lojë në minutën e 55-të, kur Cristiano Ronaldo u tregua i saktë nga pika e penalltisë. Penalltinë e fitoi Paulo Dybala, harkimi i së cilit u ndal me dorë nga lojtari i Atalantas, i cili megjithatë e kundërshtoi fuqishëm vendimin e gjyqtarit.

Por, Juventusi nuk arriti të kthehet në lojë ashtu siç kishte shpresuar, pasi që dominimi i Atalantas vazhdoi dhe kështu mysafirët e gjetën sërish golin në minutën e 80-të, kur shënoi Ruslan Malinovkyi.

Një penallti e akorduar në minutat e fundit të ndeshjes arriti t’ia shpëtojë Juventusit një pikë nga kjo ndeshje, pasi që Cristiano Ronaldo u tregua sërish i saktë nga 11-metërshi.

Tani, Juventusi e mban kreun e Serisë A me tetë pikë epërsi ndaj Lazios, ndërsa Atalanta mbetet në pozitën e tretë, me një pikë më pak se Lazio. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?