Dy kushtet e Messit për të vazhduar kontratën me Barcelonën

06.02.2020 19:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy kushtet e Messit për të vazhduar kontratën me Barcelonën

Lionel Messi është futbollisti më i përfolur këto ditët e fundit në mediumet botërore.

Krisja e tij me drejtorin Eric Abidal kanë bërë që shumë media të mëdha botërore të japin lajmin për një largim të mundshëm të tij nga Camp Nou.

Por vet argjentinasi nuk është shprehur për një largim të mundshëm të tijin nga Barcelona, pasi përgjigja e tij e vetme ishte replika ndaj drejtorit Eric Abidal.

Mediat spanjolle tani kanë raportuar se Messi ka dy kushte për të qëndruar edhe më tej te Barcelona dhe për ta rinovuar kontratën e tij.

32-vjeçari kërkon largimin nga klubi të drejtorit Eric Abidal, por jo vetëm.

Besohet se Messi u ka thënë përfaqësuesve të tij se nuk do ta vazhdoj kontratën me Barcelonën nëse do të jetë në krye të skuadrës presidenti Bartomeu.

El Chiringuito TV@elchiringuitotv

💥
👉

“MESSI SE VA SI SIGUE BARTOMEU”.

@jpedrerol empieza más fuerte que nunca #JUGONES. ¡VENTE!1,1593:02 PM – Feb 6, 2020Twitter Ads info and privacy488 people are talking about this

Messi nuk është i kënaqur me transferimet e Barcelonës në vitet e fundit dhe kjo është pakënaqësia e tij më e madhe.

Argjentinasi fajëson dyshen Abidal-Bartomeu për këto dështime dhe kërkon largimin e të dyve nga klubi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro