Dy ish-ministrat e Rugovës takohen pas shumë vjetësh në Tiranë

31.10.2019 13:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy ish-ministrat e Rugovës takohen pas shumë vjetësh në Tiranë

Pas tetë viteve janë takuar në Tiranë, Lutfi Haziri dhe Astrit Haraqija, dikur miq të ngushtë.

Është Astrit Haraqija ai që ka bërë të ditur me anë të një fotografie në Facebook, takimin mes tij dhe Lutfi Hazirit.

Para tetë viteve dyshja e LDK’së i kishin ndarë rrugët politike, mirëpo ata së fundi janë takuar në Tiranë.

Dikur shokë të ngushtë dhe ministra të Lidhjes Demoraktike të Kosovës (LDK), Haraqija e Haziri duket se kanë paralajmëruar diçka me fotografi, mirëpo nuk dihet saktë se çfarë po ndodhë.

Haraqija e Haziri kishin shumë mospajtime në mes veti, mirëpo duket se kanë vendosur që ato t’i lënë anash dhe t’i kthehen miqësisë të dikurshme.

Kështu ka bërë të ditur edhe vet Haraqija në publikimin e fotografisë në Facebook, ku ka shkruar: “Koha është ari, Durim”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

Pas tërmetit tragjik, Rama i drejtohet Bashës: Është koha e bashkimit!

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

LVV-LDK pajtohen për 12 ministri: Të hënën përmbyllet marrëveshja për koalicion

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Pesëdhjetë të vdekur dhe mijëra të pastrehë nga tërmeti në Shqipëri

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Kurti e Mustafa sot takohën në ora 13:00 pritet ta projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Mbyllet portali i parë në Shqipëri, Jeta osht Qef

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Atraktive në bikini, nga festa e ditëlindjes së 29-të në Amangiri, kjo është Rita Ora

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

Vorë: Gjendja brenda tendave e rëndë, qytetarët flenë jashtë ose në makina (VIDEO)

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

“Nuk mund të shemben banesat pa marrë prova për cilësinë e ndërtimeve”, Kikia dhe Prençi kundër shembjeve të bëra sot

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Në Pejë QKMF ka mungesë të ilaçeve për të strehuarit shqiptar

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Kapiteni i policisë për angazhimin në Shqipëri: E kemi borxh me ju dalë ndihmë

Me 14 plumba është  Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Me 14 plumba është Sulmuar shtëpia e zyrtarit të Policisë së Kosovës

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Pacolli: 1 milion euro janë më e pakta krahasuar me atë çka bën fondacioni im

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Qirinjët ndizen në qendër të Tiranës përkujtohen viktimat nga tërmeti i 26 nëntorit

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit

Atë çfarë Erdogan e bëri pas ‘puçit’, Edi po e bën pas tërmetit