Dy djem rrahin të miturën në Tiranë, dalin pamjet kur adoleshenti i nxjerr pistoletën vajzës (Video)

14.08.2019 14:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy djem rrahin të miturën në Tiranë, dalin pamjet kur adoleshenti i nxjerr pistoletën vajzës (Video)

Paraditen e sotme JOQ publikoi një video të 2 djemve që dhunojnë fizikisht një vajzë dhe një i tretë që filmonte.

Rasti u denoncua nga një prind që rastësisht e kishte gjetur videon shqetësuese në celularin e të birit.

Prindi shkruante për sherrin që mendohet se ka ndodhur në Tiranë:

Përshëndetje JOQ! Kam gjetur këtë video në telefonin e çunit tim dhe shoh dy maskarenj që godasin me grushta e shkelma një vajzë. I bëj thirrje çdo prindi që të kontrollojë më shumë fëmijët e tyre se do të vijë dita që të kujtohet shprehja “çfarë të bën fëmija s’ta bën as Perëndia”…

Unë po dëgjoja çunin që po e shifte dhe më bëri pështypje fjalori nga audio e videos. E pyeta se çfarë po shihte dhe ia mora telefonin dhe pashë këtë. Çuni më thotë që ia ka dërguar një shok dhe se ka ndodhur në Tiranë me sa kuptova, por më shqetësoi shumë. Më erdhi keq për gocën si të ishte e imja kur pashë pamjet. Ju lutem publikojeni që të sensibilizohen njerëzit. Dhe nëse djali im ka gisht duhet të përballet për çfarë ka bërë sepse është turp për shoqërinë tonë të ekzistojnë këto sherre.”

Ndërkohë që kanë kaluar më shumë se dy orë nga publikimi i lajmit dhe i videos nuk duket të jetë marrë ndonjë masë nga organet kompetente, por ka ndodhur diçka tjetër që e rëndon akoma më shumë këtë rast.

Një qytetar ka përforcuar atë që kishim dyshim, por që nuk u përmend në lajmin e parë për faktin se ishte një fragment i dyshimtë. Tani është e qartë, nga fundi i videos djali që dhunon vajzën mbush një pistoletë dhe më pas vajza ia mbath për të ikur.

Qytetari që përfocoi këtë fakt tha:

Në ate videon qe e publikuar nga ju, në sek e 38 ai mbush armën. Është sade fare që e mbush dhe vajza e frikësuar ikën vrap.”

Kjo ngjarje që ngjan si një sherr kalimtar mund të kishte pasur edhe pasoja fatale, vajza shpëtoi fatmirësisht. Ama ai adoleshent ka akoma një pistoletë me vete dhe shëtit i lirë.

Ku është shteti në këtë rast?! A qenka normale në shoqërinë tonë që një i mitur të mbajë armë dhe të kërcënojë të parën/in që bën fjalë me të?!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Debatet për masakrën e Reçakut, reagon Ambasada e SHBA: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

Debatet për masakrën e Reçakut, reagon Ambasada e SHBA: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

Zyberaj këshilltari i Pacollit: Ja identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

Zyberaj këshilltari i Pacollit: Ja identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

Enver Hoxha, mjeku që përmes fotografive ekspozoi krimet e luftës në Kosovë

Enver Hoxha, mjeku që përmes fotografive ekspozoi krimet e luftës në Kosovë

Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Përreth liqenit të Batllavës kërkohet kujdes i përhershëm i hapësirave

Përreth liqenit të Batllavës kërkohet kujdes i përhershëm i hapësirave

S’lejojnë punëtorët e MKRS-së, që as me polici të bëhet zhvendosja e tyre nga objekti

S’lejojnë punëtorët e MKRS-së, që as me polici të bëhet zhvendosja e tyre nga objekti

Në Serbi, nga aksident i rëndë përmbyset autobusi nga Maqedonia

Në Serbi, nga aksident i rëndë përmbyset autobusi nga Maqedonia

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Ja pse nxënësit estonezë shkëlqejnë në testet ndërkombëtare ndërsa kosovarët jo

Ja pse nxënësit estonezë shkëlqejnë në testet ndërkombëtare ndërsa kosovarët jo

Macron e thotë troq: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë gati për nisjen e negociatave

Macron e thotë troq: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë gati për nisjen e negociatave

Bahtiri: Koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

Bahtiri: Koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

E zbulojnë planin e Vetëvendosjes, diplomatët të huaj thonë se kështu po punohet për bashkim me Shqipërinë

E zbulojnë planin e Vetëvendosjes, diplomatët të huaj thonë se kështu po punohet për bashkim me Shqipërinë

LVV ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës, kështu po thotë Avdyli i LDK-së

LVV ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës, kështu po thotë Avdyli i LDK-së

Paralajmërojnë ekspertët, Greqia dhe Turqia afër një konflikti të armatosur – reagime nga SHBA, BE dhe Izraeli

Paralajmërojnë ekspertët, Greqia dhe Turqia afër një konflikti të armatosur – reagime nga SHBA, BE dhe Izraeli

Piraj: Lufta për poste ia humbi vlerën Qeverisë në ardhje

Piraj: Lufta për poste ia humbi vlerën Qeverisë në ardhje