Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

06.12.2020 15:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

Sukseset për Dua Lipën nuk kanë të ndalur.

Vetëm pak orë pasi është shpërlbyer me dy çmime shumë të rëndësishme në LOS40 Music Awards 2020, Dua ka arritur të marrë edhe një tjetër çmim me rëndësi nga një ngjarje e rëndësishme.

Bëhet fjalë për eventin më të madh muzikor të ndarjes së çmimeve në FRancë, NRJ Music Awards, ku të nominuar sivjet kanë qenë tre shqiptarë (Dua, Ava Max dhe Regard).

Lipa është triumfuese në kategorinë “Artistja më e mirë ndërkombëtare”, duke lënë prapa emrat e njohur: Ava Max, Billie Eilish, Lady Gaga, Miley Cyrus, Sia dhe Tones & I.

E entuziazmuar për çmimin që mori, Dua publikoi disa fotografi nga performanca e saj virtuale që kishte dhuruar për NRJ Music Awards 2020, teksa falënderoi eventin francez për çmimin.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Moti për javën e ardhshme – pritet borë në vise malore

​Moti për javën e ardhshme – pritet borë në vise malore

​Shkencëtarja britanike: Presim pak pasoja negative dhe efekte anësore të vaksinës antiCOVID-19

​Shkencëtarja britanike: Presim pak pasoja negative dhe efekte anësore të vaksinës antiCOVID-19

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

Bashkimi i Neymar me Messin në PSG, flet Leonardo

​Shenjat e para të infeksionit te fëmijët shfaqen në një renditje tjetër sesa në grip

​Shenjat e para të infeksionit te fëmijët shfaqen në një renditje tjetër sesa në grip

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dyshohet se rrahu për vdekje burrin e saj, arrestohet boksierja

Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

Dua Lipa shpallet “Artistja më e mirë ndërkombëtare” në NRJ Music Awards 2020

19 të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve në Kosovë

19 të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për qeverinë Hoti

Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për qeverinë Hoti

Asnjë seancë gjyqësore për fëmijët e mbytur në Kolovicë, babai i tyre thotë se do ta vendos vet “drejtësinë”

Asnjë seancë gjyqësore për fëmijët e mbytur në Kolovicë, babai i tyre thotë se do ta vendos vet “drejtësinë”

Mustafa: Përpjekjet denigruese dhe poshtëruese të Vetëvendosjes nuk marrin fund

Mustafa: Përpjekjet denigruese dhe poshtëruese të Vetëvendosjes nuk marrin fund

​Qeveria për tre muaj mori 512.6 milionë euro dhe shpenzoi 579.8 milionë euro

​Qeveria për tre muaj mori 512.6 milionë euro dhe shpenzoi 579.8 milionë euro

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Interi fiton dhe i bën presion direkt Milanit

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Haradinaj propozon ndërprerjen e dialogut: Kosova duhet të riorganizohet tërësisht

Haradinaj propozon ndërprerjen e dialogut: Kosova duhet të riorganizohet tërësisht

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Delegacioni i Kosovës të mërkurën viziton lokacionin e varrezës masive në Kizhevak

Delegacioni i Kosovës të mërkurën viziton lokacionin e varrezës masive në Kizhevak