Dua Lipa ndër emrat më prominentë për ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy

17.06.2020 13:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua Lipa ndër emrat më prominentë për ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy

Kur nominimet për 63 vjetorin e çmimeve Grammy – e paracaktuar për 31 Janar 2021 – shpallen më vonë këtë vit, Post Malone, The Weeknd, Harry Styles, Dua Lipa, Roddy Ricch dhe Maren Morris të gjithë kanë një shans të mirë për tu paraqitur në të dy të kategoritë e profileve më të larta: albumi dhe kënga e vitit, shkruan Billboard, transmeton Insajderi.

Ndonëse Dua Lipa nuk u nominua në asnjë kategori në Grammy-t e fundit, në vitin 2019 ajo rrëmbeu dy çmime Grammy brenda mbrëmjes, në kategoritë “New Artist” dhe “Dance Recording”.

E tani me publikimin e albumit të ri, ajo ka shanse të mëdha për të qenë kryefjala e mbrëmjes së Grammy.

Albumi “Future Nostalgia”, i dyti i saj, arriti në numrin 4 në Billboard 200 – më i miri i Lipës deri më tani.

Për më tepër u vlerësua lartë edhe fakti që albumi i saj kishte rrjedhur në internet 2 javë para datës zyrtare të publikimit, por këngëtarja arriti ta lansojë pa promovim dhe përsëri mori vëmendjen e publikut. /Insajderi.com

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin