Dropbox rrit kapacitetet e planeve me pagesë

31.05.2019 22:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dropbox rrit kapacitetet e planeve me pagesë

Dropbox ka vendosur të rrisë hapësirën e planeve me pagesë duke shtuar edhe tre veçori të reja. Përdoruesit e planit Plus do të marrin 2TB krahasuar me 1TB që kanë pasur më parë.

Gjithashtu abonentët e planeve Professional dhe Business do të shohin rritje të memories 3TB dhe 5TB nga 2TB dhe 3TB që kanë qenë më parë. Përdoruesit e Plus gjithashtu do të vërejnë një rritje çmimi prej 2 dollarësh në 11.99 dollarë.

Çmimi për planet e tjera të Dropbox nuk ka ndryshuar.

Kompania përveç rritjeve të kapaciteteve sjell edhe tre funksione të reja. E para është “Smart Sync” e cila lejon markimin e skedarëve dhe direktorive si “online-only” në mënyrë që të mos zënë hapësirë në hardiskun e kompjuterit.

Funksioni është i disponueshëm vetëm për planet Plus dhe më lart. Dropbox gjithashtu prezantoi funksionin e ri etiketimit të fotove me emrin e datën për formatet JPEG, PNG, BMP ose PDF.

Funksioni i fundit ka të bëjë me fshirjen aksidentale të skedarëve dhe mund të riktheheni deri në 180 ditë pas nga momenti i fshirjes nëse jeni abonent i planit Professional dhe 30 ditë nëse jeni abonent i planit Plus për ti rikuperuar.

Funksionet e reja debuojnë në javët në vijim ndërsa ndryshimi i çmimit për Dropbox Plus hyn në efekt kur të mbarojë abonimi juaj ekzistues. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve