Dropbox i ri dëshiron të jetë qendra e përditshmërisë suaj

13.06.2019 09:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dropbox i ri dëshiron të jetë qendra e përditshmërisë suaj

Ashtu si konkurrentët Dropbox ka qenë gjithasnjë një koncept i thjeshtë, një folder në kompjuterin tuaj i cili sinkronizohet me shërbimin cloud që do të thotë se të dhënat tuaja janë gjithnjë të sigurta dhe të aksesueshme kurdoherë.

Por ambiciet e kompanisë janë shumë më të mëdha dhe gradualisht ka filluar ti tregojë. Dropbox dëshiron të jetë një prej të mëdhenjve si Google Docs, Microsoft Office, Slack, Salesforce, Trello dhe Zoom dhe si vendosi ti unifikonte idetë në një aplikacion të vetëm desktop të cilin e quan “Dropbox i ri”.

Sipas postimit në blog të kompanisë, Dropbox i ri është dizajnuar për të qenë platforma ku mund të organizoni punën por në fokus është padyshim mundësia për të krijuar dhe punuar pa u larguar nga aplikacioni Dropbox.

Ju mund të editoni dhe krijoni dokumente Google dhe Microsoft, të startoni biseda Slack, video konferenca Zoom dhe të menaxhoni projektet Atlassian të Jira dhe Trello në vend që të aksesoni këto aplikacione individualisht.

Gjithashtu Dropbox i ri përmban një panel të unifikuar kërkimi. Me kalimin e kohës do të mësojmë më tepër nëse Dropbox i ri do të jetë një konkurrent i vërtetë për Trello, por është një ide interesante. Dhe nëse keni vendosur të injoroni ndryshime dhe të përdorni Dropbox në mënyrën origjinale, kompania thotë se asgjë nuk ka për të ndryshuar.

Ju mund të fitoni akses në dizajnin e ri për Windows dhe Mac duke u regjistruar në këtë lidhje. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)