Drogba konfirmon se Lampard është në bisedime me Chelsean

22.06.2019 23:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drogba konfirmon se Lampard është në bisedime me Chelsean

Didier Drogba ka treguar se Frank Lampard është në bisedime për t’u bërë trajner i Chelseat, pas largimit të Maurizio Sarrit në drejtim të Juventusit.

Besohet se Roman Abramovich është duke biseduar me legjendën e Bluve që aktualisht drejton Derby Countyn, për ta marrë drejtimin e skuadrës.

Por, legjenda nga Bregu i Fildishtë ka bërë të ditur se marrëveshja në mes të Lampardit dhe Chelseat është shumë afër të arrihet.

“Do të ndodhë së shpejti, qetësohuni!”, u është drejtuar Drogba tifozëve të klubit londinez. “Arritjet për të do të thonë gjithçka, unë e shoh atë (Lampardin) duke na çuar përpara”.

Ish-reprezentuesi i Anglisë është aktualisht në pushime, por pritet që në fillim të javës së ardhshme të prezantohet në Stamford Bridge nëse arrihet marrëveshja.

Chelsea do t’i paguajë Derby Countyt katër milionë euro për ta shkëputur kontratën e Lampardit, ndërsa ky i fundit do të përfitojë një pagë prej tre milionë euro në sezon.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve