Driton Kuka e ka një porosi për deputetët që nuk e votuan Ligjin që do ta shpëtonte sportin kosovar

25.06.2019 13:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Driton Kuka e ka një porosi për deputetët që nuk e votuan Ligjin që do ta shpëtonte sportin kosovar

Driton Kuka, me t’u kthyer nga Bjellorusia, ku i fitoi tri medalje në Lojërat Evropiane me garuesit e tij, i ka këshilluar deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës që ta votojnë Ligjit për Tatimin e të Ardhurave në Korporata, që konsiderohet si shpëtim për sportin

Driton Kuka është rikthyer sot nga Bjellorusia së bashku me dy medalistet e Lojërave Evropiane, Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, shkruan Gazeta Express.

Dhe, trajneri i suksesshëm i xhudos, me të mbërri në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë ndër të tjera ka folur edhe për Ligjin për Tatimin e të Ardhurave në Korporata, i cili nuk kaloi javën e kaluar në Parlamentin e Republikës së Kosovës.

Kuka e ka një porosi për deputetët, të cilët i këshillon ta votojnë këtë ligj, për t’u plotësuar më pas Ligji për Sponsorizim, i cili konsiderohet si shpëtim për sportin.

“Ne po i tregojmë popullit tonë që sporti ka vlera. Po pres nga deputetët që nuk e kanë votuar ligjin, që ta bëjnë këtë. Besoj se do ta bëjnë këtë. Sportistët meritojnë të kenë përkrahje, për djersën që e derdhin dhe për mundin e tyre. Shumë gjëra janë kryer në Parlament në dobi të sportit dhe të sportistëve kulminantë. Sportistëve ndërkohë iu mbetet t’i kryejnë obligimet e veta”, ka thënë Kuka.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve