Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

17.09.2020 22:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

Skuadra e Dritës arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0. Edhe pse skuadra nga Kratova ishte favorit në këtë përballje, kampioni i Kosovës, dëshmoi se ka kualitet për të vazhduar rrugëtimin në raundin e tretë në Ligën Evropa.

Pas pjesës së parë pa gola, më shumë nxitje dhe gola kishte në pjesën e dytë. Trajneri Ardian Nuhiu duket se mjaft mirë e kishte analizuar lojën e Sileksit dhe në vazhdim kërkoi kundërsulmet e shpejta , me të cilët edhe e hapi rezultatin në minutën e 48, kur Drita arkëtoi penaliti, ndërsa nga 11 metra nuk gaboi Fidan Gërbeshi.

Në vazhdim Sileksi kaloi në ofenzivë për të barazuar shifrat, mirëpo nga ana tjetër Drita ishte e qetë në lojë dhe në minutën e 80-të, 2 minuta pas përjashtimit të Grozdanoskit me karton të kuq, arriti që të shënojë golin e dytë, përmes Ardian Limanit, me çka fituesi ishte i qartë.

Në raundin e tretë, Drita do të luajë sërisht në transfertë dhe do të jetë përball Legisë në Poloni.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

Osmani thotë se Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke, por qeveria Hoti hoqi dorë

Osmani thotë se Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke, por qeveria Hoti hoqi dorë

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Basha: Hoti është i paaftë intelektualisht

Basha: Hoti është i paaftë intelektualisht

​Krasniqi-Hotit: Në Uashington nuk u arrit asnjë marrëveshje, nuk ka asgjë historike

​Krasniqi-Hotit: Në Uashington nuk u arrit asnjë marrëveshje, nuk ka asgjë historike

​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

Selmanaj e vlerëson fitore marrëveshjen e Uashingtonit, Selimi e quan të padurueshëm

Selmanaj e vlerëson fitore marrëveshjen e Uashingtonit, Selimi e quan të padurueshëm

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Navalny nominohet për Çmimin Nobel

Navalny nominohet për Çmimin Nobel

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

​Edhe një projekt për shkollën “Adem Gllavica” në Lipjan

​Edhe një projekt për shkollën “Adem Gllavica” në Lipjan

​Hoti ironizon me VV: Iu shtimë në qeveri, por me këtë qasje kah ia keni mësyrë?

​Hoti ironizon me VV: Iu shtimë në qeveri, por me këtë qasje kah ia keni mësyrë?

​KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetik

​KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetik

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel