Drenica shkatërron Besën 3-0

21.03.2015 15:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drenica shkatërron Besën 3-0

Kuqezinjtë fshijnë kështu atë disfatë të pësuar nga Istogu një javë më parë.

Drenica shkatërron Besën e Pejës në ndeshjen e zhvilluar në Skënderaj ku arriti të imponohej me rezultatin 3-0 në ndeshjen e javës së 19 të Raiffaisen Superliga e Kosovës. Kuqezinjtë fshijnë kështu atë disfatë të pësuar nga Istogu një javë më parë. Ndeshja nisi me një ritëm të cmendur për ekipin e drejtuar nga Tahir Lushtaku.

Ishte kapiteni Sami Geci që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 4 pas harkimit të Hysen Tahirit, ndërsa vetëm 3 minuta më pas Besart Dushi shtyu në rrjetë një top të krosuar nga e djathta. Këto dy gola e tronditën ekipin nga Peja që nuk arriti të reagonte për të dalë nga kjo situatë. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dyfishtë, ndërsa gjatë fraksionit të dytë Drenica realizoi edhe golin e tretë me autor Hysen Tahirin. Pas kësaj fitore, Drenica është ngjitur në vendin e gjashtë në tabelën e klasifikimit me 27 pikë, ndërsa Besa mbetet në kuotën e 29-të pikëve./supersport.al/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri