Drenasi me zyre të Gjendjes Civile edhe në Arllat

15.04.2019 12:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drenasi me zyre të Gjendjes Civile edhe në Arllat

Ka përfunduar projekti për ndërtimin e Zyrës së Gjendjes Civile në Arllat dhe nga sot ajo është në funksion dhe në shërbim për qytetarët e fshatrave,Arllat, Llapushnik, Negroc dhe Gjergjicë.

Kjo Zyre do të jetë në funksion gjatë orarit zyrtar për qytetarët e Komunës së Drenasit, përkatësisht për qytetarët e fshatrave të lartcekura dhe gjithë atyre që janë të regjistruar në zyrat tjera, por që janë në sistem të gjendjes civile.

Ky projekt është realizuar nga Drejtoria e Administratës se Përgjithshme Komunale dhe ka për qëllim që shërbimet ndaj qytetarëve të jenë sa më afër tyre duke ju lehtësuar shërbimet e shpejta.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drenasi me zyre të Gjendjes Civile edhe në Arllat

Drenasi me zyre të Gjendjes Civile edhe në Arllat

I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

I vazhdohet mandati për 30 ditë Komisionit Hetimor për zbardhjen e rastit të deportimit të turqve

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë

Irinej në Prizren: Nuk do ta pranojmë ndarjen e Kosovës, Jerusalemin tonë

Irinej në Prizren: Nuk do ta pranojmë ndarjen e Kosovës, Jerusalemin tonë

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

Qeveria e gatshme për të diskutuar të gjitha temat, përfshirë tregtinë e lirë

Tkurren investimet e huaja për 24 milionë euro

Tkurren investimet e huaja për 24 milionë euro

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Thaçi sot takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

Emigrimi, sinjal jo i mirë për liberalizimin e vizave

32-vjeçarja vdiq pas lindjes, familja akuzon mjekët për neglizhencë

32-vjeçarja vdiq pas lindjes, familja akuzon mjekët për neglizhencë

Përleshje fizike në PDK-në e Skenderajt

Përleshje fizike në PDK-në e Skenderajt

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Vdiq gruaja e kasapit të Ballkanit, Mira Markoviq Millosheviq

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

Thaçi shkon në Bruksel, pritet të takojë përfaqësues të lartë të BE-së

Siljanovska – Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Siljanovska – Davkova: Do ta kthej drejtësinë e humbur

Vasfije Krasniqi viziton vendin ku u dhunua: Ky është vendi ku mu shuan ëndrrat

Vasfije Krasniqi viziton vendin ku u dhunua: Ky është vendi ku mu shuan ëndrrat