Drejtuesit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa të bindur në fitore

25.05.2017 20:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drejtuesit e koalicionit LDK-AKR-Alternativa të bindur në fitore

Kandidatët për deputetë nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa-Lëvizja për Drejtësi, janë shprehur të bindur se do të fitojnë shumicën në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se lista e koalicionit është e fitores, në të cilën ka profesionistë dhe kandidatë të dëshmuar në fushat që ata punojnë.

Kreu i LDK-së ka thënë se nga lista e kandidatëve për deputetë nuk është përjashtuar askush, por numri ka qenë i kufizuar dhe nuk ka pas mundësi që të përfshihen të gjithë në listë.

Mustafa ka thënë se janë dakorduar me partnerët e koalicionit për një program të fitores, i cili sjell zhvillim dhe mirëqenie për qytetarët e Kosovës.

Kandidati për kryeministër i koalicionit, Avdullah Hoti, ka thënë se “kam nderin dhe kënaqësinë e veçantë që më është dhënë rasti historik për t’i prirë një ekipi atdhetar, kompetent dhe përfaqësues në fushatën për t’i bindur qytetarët që më 11 qershor të përcaktohen për Koalicionin tonë, sikur në një referendum për të ardhmen e Kosovës sonë”.

Ai ka thënë se partnerëve të koalicionit i janë bashkuar emra të shquar të shoqërisë kosovare, si kurrë më parë, për t’u dhënë qytetarëve të Kosovës qeverisjen që ata meritojnë.

“Të gjithë së bashku ne ofrojmë qeverisjen që u shërben me nder, i trajton me dinjitet dhe që bashkërisht me qytetarët, ndërton të ardhmen e sigurt të atdheut tonë”, ka thënë Hoti.

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri ka thënë se si kurrë më parë në historinë e Kosovës janë bashkuar akademikët dhe njerëzit e sprovuar në biznes për fitoren e sigurt më 11 qershor dhe për qeverisjen në të mirë të qytetarëve.

Ilir Deda nga Alternativa ka thënë se ky është një koalicion i vendosmërisë për ta forcuar shtetin tonë. “Kjo listë e madhe gjithëpërfshirëse e demokratike e Kosovës do të jetë lista që do t’i fitojë zgjedhjet e 11 qershorit. Jam shumë i kënaqur që shumë shpejt jemi dakorduar rreth një programi të matshëm të cilin nuk mund ta kontestojë askush”, ka thënë Deda.

Ai ka shtuar se programi i partnerëve të koalicionit është i vetmi program që mund ta fuqizojë vendin ekonomikisht, ta çrrënjos korrupsionin, krimin e organizuar dhe klientelizimin.

Sylejman Qerkezi nga Lëvizja për Drejtësi ka thënë se kandidatët e këtij koalicioni kanë të gjitha përgatitjet profesionale dhe njerëzore për ta ruajtur dhe zhvilluar shtetin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kurti: Thaçi jo vetëm që nuk është President, por nuk është as i Kosovës

Kurti: Thaçi jo vetëm që nuk është President, por nuk është as i Kosovës

Kryeministri: Do ta liroj nga detyra zv-ministrin e dyshuar për ryshfet

Kryeministri: Do ta liroj nga detyra zv-ministrin e dyshuar për ryshfet

LDK: Qeveria është kthyer në mekanizëm për plotësimin e tekeve të individëve e bizneseve

LDK: Qeveria është kthyer në mekanizëm për plotësimin e tekeve të individëve e bizneseve

Tregtarët kërkojnë lejimin e blerjes së veturave të vjetra, qytetarët jo

Tregtarët kërkojnë lejimin e blerjes së veturave të vjetra, qytetarët jo

Jeremiq: Kosova mund të bashkohet me Shqipërinë

Jeremiq: Kosova mund të bashkohet me Shqipërinë

Paqartësia politike ndikon në uljen e rritjes ekonomike

Paqartësia politike ndikon në uljen e rritjes ekonomike

Vetëvendosje për ‘rastin Maxhuni’ kërkon dorëheqje morale e shkarkime

Vetëvendosje për ‘rastin Maxhuni’ kërkon dorëheqje morale e shkarkime

Ndotja e sigurt e Prishtinës, banorëve u lejohet të përdorin qymyrin

Ndotja e sigurt e Prishtinës, banorëve u lejohet të përdorin qymyrin

Kush ishte Jammal Khashoggi dhe çka dihet për zhdukjen dhe vrasjen e tij?

Kush ishte Jammal Khashoggi dhe çka dihet për zhdukjen dhe vrasjen e tij?

Policia konfirmon arrestimin e zv/ministrit, dyshohet për “marrje ryshfeti” dhe “keqpërdorim të pozitës zyrtare”

Policia konfirmon arrestimin e zv/ministrit, dyshohet për “marrje ryshfeti” dhe “keqpërdorim të pozitës zyrtare”

NISMA, popozon emertimin e autostradës Prishtinë – Dheu i bardhë me emrin e heroit “Agim Ramadani”

NISMA, popozon emertimin e autostradës Prishtinë – Dheu i bardhë me emrin e heroit “Agim Ramadani”

Skandal me shefin e AKI-së – armë e drogë në veturën e babait të tij

Skandal me shefin e AKI-së – armë e drogë në veturën e babait të tij

Reformat në gjyqësor mbahen peng nga vullneti politik

Reformat në gjyqësor mbahen peng nga vullneti politik

Misioni austriak në BE: Kosovarët marrin vizat nëse e kalojnë testin e migracionit dhe sigurisë

Misioni austriak në BE: Kosovarët marrin vizat nëse e kalojnë testin e migracionit dhe sigurisë

Haradinaj deklarohet për skandalin rreth shefit të AKI-së

Haradinaj deklarohet për skandalin rreth shefit të AKI-së

Vazhdon mungesa e barnave, synohet krijimi i një liste të re esenciale

Vazhdon mungesa e barnave, synohet krijimi i një liste të re esenciale