Drejtori i Ambulantes së Aeroportit ankohet për mungesë të materialit mbrojtës, Gara e demanton

15.03.2020 23:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drejtori i Ambulantes së Aeroportit ankohet për mungesë të materialit mbrojtës, Gara e demanton

Përderisa sigurimi i materialeve mbrojtëse nga koronavirusi është bërë problem në disa komuna, për të njëjtën gjë është ankuar edhe drejtori i Ambulantes së Aeroportit “Adem Jashari”, Bashkim Gllareva.

Në një koment, ai ka thënë se sot së paku 50 punëtorë kanë kërkuar maska dhe doreza, por se të njëjtat nuk janë siguruar.

Gllareva ka reaguar në një postim të menaxherit të planifikimit të fluturimeve, Driton Hyseni, i cili ka thënë se ka kërkuar nga kompanitë ajrore që për aq sa është e lejuar, të organizojnë kthimin e udhëtarëve në destinacionet e tyre.

“Sot së paku 50 punëtorë kanë kërkuar maska dhe doreza. Nëse njëri nga këta udhëtarë mund të jetë bartës i virusit, kush do të përgjigjet pastaj. Kompanitë fillimisht po i rrezikojnë punëtorët e pastaj edhe pasagjerët”, ka shkruar ndër të tjera Gllareva.

KOHA ka provuar të marrë një përgjigje nga Gllareva, por i njëjti ka hezituar të përgjigjet.

Deklaratat se nuk ka material, janë demantuar nga zëdhënësja e aeroportit “Adem Jashari”, Valentina Gara.

Në një përgjigje për Kohën, ajo ka thënë se ka material të mjaftueshëm mbrojtës, dhe se i njëjti është shpërndarë te të gjithë punonjësit.

“ANP ‘Adem Jashari’ fillimisht ka dezinfektuar të gjitha hapësirat dhe automjetet. Si masë preventive kemi vënë në dispozicion edhe dezinfektues duarsh në secilin departament dhe kemi shpërndarë të gjithë posterët anë e kënd për higjienën personale. Po ashtu kemi bërë furnizime me maska dhe doreza për të gjithë punonjësit”, ka thënë ajo.

Më pas komenti i Gllarevës, përmes të cilit ka alarmuar për situatën, është hequr nga postimi i Hysenit.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Agim Bahtiri zotohet se do të kujdeset për shqiptarët që jetojnë në pjesën veriore

Agim Bahtiri zotohet se do të kujdeset për shqiptarët që jetojnë në pjesën veriore

Policët shtypin mes dy makinave burrin e zhveshur me dy shpata samurai, që i kërcënonte me koronavirus

Policët shtypin mes dy makinave burrin e zhveshur me dy shpata samurai, që i kërcënonte me koronavirus

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, shtatë të tjerë njoftohet se janë shëruar

Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë, shtatë të tjerë njoftohet se janë shëruar

Reagon Haxhiu: Thaçi, Mustafa e Veseli si zakonisht në të njëjtën linjë – sot u paska ra në mend Veriu

Reagon Haxhiu: Thaçi, Mustafa e Veseli si zakonisht në të njëjtën linjë – sot u paska ra në mend Veriu

Vitia konfirmon se numri i serbëve të infektuar në veri, së shpejti futet në listën e IKSHPK-së

Vitia konfirmon se numri i serbëve të infektuar në veri, së shpejti futet në listën e IKSHPK-së

Ramadani: Rrini në shtëpi, 3 javët e ardhshme të rrezikshme në përhapjen e koronavirusit

Ramadani: Rrini në shtëpi, 3 javët e ardhshme të rrezikshme në përhapjen e koronavirusit

Mustafa akuzon Vetëvendosjen për “kapjen e re” të shtetit

Mustafa akuzon Vetëvendosjen për “kapjen e re” të shtetit

Eurodeputeti gjerman: Refuzimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, gabim i BE’së

Eurodeputeti gjerman: Refuzimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, gabim i BE’së

Thaçi: Situata në veri e papranueshme, është rezultat i neglizhencës së Qeverisë së Kosovës

Thaçi: Situata në veri e papranueshme, është rezultat i neglizhencës së Qeverisë së Kosovës

Pesë raste të reja me koronaviurs regjistrohen në Veri të Kosovës

Pesë raste të reja me koronaviurs regjistrohen në Veri të Kosovës

Sveçla: Karantina në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan është vënë në koordinim të plotë me Qeverinë

Sveçla: Karantina në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan është vënë në koordinim të plotë me Qeverinë

Thaçi: Marrëveshja për njohje Kosovë – Serbi përshpejton integrimin tonë në NATO dhe OKB

Thaçi: Marrëveshja për njohje Kosovë – Serbi përshpejton integrimin tonë në NATO dhe OKB

Veseli: Qeveria në ikje po e rrezikon sovranitetin e veriut të Kosovës

Veseli: Qeveria në ikje po e rrezikon sovranitetin e veriut të Kosovës

Shqipëria shënon 18 viktima dhe 333 të prekur nga COVID-19

Shqipëria shënon 18 viktima dhe 333 të prekur nga COVID-19

Me kokën lartë si një hero fitimtar, momenti kur mjeku Kraja del nga spitali Infektiv i shëruar nga CoVid-19

Me kokën lartë si një hero fitimtar, momenti kur mjeku Kraja del nga spitali Infektiv i shëruar nga CoVid-19

Solidaritet dhe frikë për të ndihmuar në Maqedoninë e Veriut

Solidaritet dhe frikë për të ndihmuar në Maqedoninë e Veriut