Donald Trump: Nuk do të mbyllen Shtetet e Bashkuara, nëse goditemi nga një valë e dytë e COVID-19

22.05.2020 12:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Donald Trump: Nuk do të mbyllen Shtetet e Bashkuara, nëse goditemi nga një valë e dytë e COVID-19

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk do të mbyllen nëse ky vend goditet nga një valë e dytë e coronavirusit, shkruan CBS.

“Do të tentojmë të fikim zjarrin. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për shkëndi apo zjarr, por nuk do ta mbyllin vendin”, ka deklaruar Trump gjatë vizitës që i bëri fabrikës së Fordit në Michigan, transmeton Telegrafi.

Kohë më parë Trump pati deklaruar se pandemia e coronavirusi mund të godet “aty-këtu”, por gjatë verës do të zhduket plotësisht.

Megjithatë, ekspertët shëndetësorë përfshirë edhe ata nga administrata e Trumpit, pretendojnë se sipas gjitha gjasave përhapja e coronavirusit do të vazhdojë edhe gjatë vjeshtës e dimrit, ku lufta do të jetë edhe më e vështirë kur fillon sezoni i gripave.

Drejtori i Institutit për Alergji dhe Sëmundje Infektive dhe njëherit anëtar i shtabit të krizave në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, ka deklaruar për Washington Post, se nuk ka dyshim se do të ketë valë të dytë të epidemisë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Donald Trump: Nuk do të mbyllen Shtetet e Bashkuara, nëse goditemi nga një valë e dytë e COVID-19

Donald Trump: Nuk do të mbyllen Shtetet e Bashkuara, nëse goditemi nga një valë e dytë e COVID-19

Thaçi, ka thënë se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditët e ardhshme pas përfundimit të pandemisë Covid-19

Thaçi, ka thënë se zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditët e ardhshme pas përfundimit të pandemisë Covid-19

Klinika e Onkologjisë: Përkundër situatës së krijuar me COVID-19 kemi ofruar 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë

Klinika e Onkologjisë: Përkundër situatës së krijuar me COVID-19 kemi ofruar 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

Sjell në jetë foshnjën e saj shtatzëna e prekur me COVID-19

Sjell në jetë foshnjën e saj shtatzëna e prekur me COVID-19

Koronavirusi nuk i mbijeton ujërave të detit

Koronavirusi nuk i mbijeton ujërave të detit

Kosnett dhe Osmani, kanë folur për pandeminë dhe zhvillimet politike

Kosnett dhe Osmani, kanë folur për pandeminë dhe zhvillimet politike

Alban Krasniqi me paralajmërim të ashpër: Presidenti po tenton të luaj me parimet dhe rregullat e demokracisë, nuk do ndalemi

Alban Krasniqi me paralajmërim të ashpër: Presidenti po tenton të luaj me parimet dhe rregullat e demokracisë, nuk do ndalemi

Albulena Haxhiu, ka reaguar pas raportimeve se Kushtetuesja ka marrë vendim që ta rrëzojë dekretin e presidentit Thaçi

Albulena Haxhiu, ka reaguar pas raportimeve se Kushtetuesja ka marrë vendim që ta rrëzojë dekretin e presidentit Thaçi

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën

Gjatë 24 orëve policia arreston 9 persona, nuk respektuan vendimet lidhur me COVID-19

Gjatë 24 orëve policia arreston 9 persona, nuk respektuan vendimet lidhur me COVID-19

Sistemi për thirrjen e ezanit në Izmir është hakuar, dëgjohet kënga “Bella Ciao” nëpër xhami në muajin e shenjtë të Ramazanit

Sistemi për thirrjen e ezanit në Izmir është hakuar, dëgjohet kënga “Bella Ciao” nëpër xhami në muajin e shenjtë të Ramazanit

Nga 103 të izoluarit 14 policë  rezultuan pozitiv në Covid-19

Nga 103 të izoluarit 14 policë rezultuan pozitiv në Covid-19

Dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

Dokumenti i Metës për ambasadorët që prodhoi reagimin e fortë të Yuri Kim

Janë gjetur dy telefona mobil të tipit Iphone 5 dhe një karikues të paraburgosurve në Prizren

Janë gjetur dy telefona mobil të tipit Iphone 5 dhe një karikues të paraburgosurve në Prizren

Presidenti Meta: I bëjë thirrje qytetarëve të ngrihemi për të rrëzuar tiraninë!

Presidenti Meta: I bëjë thirrje qytetarëve të ngrihemi për të rrëzuar tiraninë!