Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

02.12.2018 21:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

Objekti misterioz, që e gjetën në një pjesë malore të Republikës Kumi në Rusi, gjuetarët menduan se i përket një planeti tjetër.

Ata e filmuan nga afër tubin e gjatë rreth 100 metra, që kishte rënë mes pishave gjatë orëve të natës, transmeton Telegrafi.

Me të dëgjuar zhurmën, ata me padurim e pritën mëngjesin, që të shkojnë të hulumtojnë se çfarë ka ndodhur.

Të bindur se është diçka jashtëtokësore, ata e konsideruan si gjetje të mahnitshme, por hezituan ta prekin nga frika se mund të jetë radioaktive.

Mirëpo, ata mbetën të zhgënjyer, kur e panë mbishkrimin RKTS Progress, që nënkupton se i përkiste agjencisë hapësinore ruse.

Kjo ishte shfrytëzuar për të nisur një raketë, teksa është kthyer sërish në tokë në një zonë të pabanuar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Konfirmohen datat e ndeshjeve Kosovë-Angli

Konfirmohen datat e ndeshjeve Kosovë-Angli

Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

Dolën në gjueti për drerë, gjuetarët menduan se hasën në objekt jashtëtokësor (Video)

Tri raste për VAR, vetëm një gol: Besiktas fiton derbin kundër Galatasarayt

Tri raste për VAR, vetëm një gol: Besiktas fiton derbin kundër Galatasarayt

Josa pas derbit ndaj Dritës: Jam shumë i lumtur që skuadra nuk humbi, vazhdojmë të përqendruar

Josa pas derbit ndaj Dritës: Jam shumë i lumtur që skuadra nuk humbi, vazhdojmë të përqendruar

Samiti i G20-ës diskuton rregullimin dhe taksimin e kriptomonedhave

Samiti i G20-ës diskuton rregullimin dhe taksimin e kriptomonedhave

Burgu në Korenë Jugore, brenda së cilit qëndrojnë në mënyrë vullnetare (Video)

Burgu në Korenë Jugore, brenda së cilit qëndrojnë në mënyrë vullnetare (Video)

Challandes: Grup jo i lehtë, por kalimi nuk është i pamundur – Duhet të ëndërrojmë

Challandes: Grup jo i lehtë, por kalimi nuk është i pamundur – Duhet të ëndërrojmë

Instagram lejon përdoruesit të postojnë fotografi vetëm për “miqtë e ngushtë”

Instagram lejon përdoruesit të postojnë fotografi vetëm për “miqtë e ngushtë”

Liverpooli pret Evertonin në derbin e qytetit, formacionet zyrtare – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Liverpooli pret Evertonin në derbin e qytetit, formacionet zyrtare – Xherdan Shaqiri nga minuta e parë

Chelsea rikthehet te fitoret, triumfon lehtësisht ndaj Fulhamit

Chelsea rikthehet te fitoret, triumfon lehtësisht ndaj Fulhamit

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

Shala: Jemi në grup të mirë, Anglia dhe Çekia janë kundërshtarët më të vështirë – Shqipëria ka mundësi të mira

Chelsea – Fulham, formacionet zyrtare të derbit londinez

Chelsea – Fulham, formacionet zyrtare të derbit londinez

Detroit mposhtë kampionin, triumfon edhe Toronto

Detroit mposhtë kampionin, triumfon edhe Toronto

Prishtina pret Dritën, ndeshja që vendos për kampionin vjeshtor në Ipko Superligë

Prishtina pret Dritën, ndeshja që vendos për kampionin vjeshtor në Ipko Superligë

Wilder: Me dy nokaute, unë isha fituesi – le ta bëjmë prapë

Wilder: Me dy nokaute, unë isha fituesi – le ta bëjmë prapë

Deontay Wilder mbron titullin WBC duke barazuar me pikë me Tyson Furyn, të cilin e rrëzoi dy herë

Deontay Wilder mbron titullin WBC duke barazuar me pikë me Tyson Furyn, të cilin e rrëzoi dy herë