Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

23.03.2020 17:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

Tamponi i parë i kryer për koronavirus ka rezultuar negativ për kancelaren Angela Merkel.

Ajo momentalisht ndodhet në karantinë për shkak se mjeku i saj që e vizitoi ka rezultuar të jetë i infektuar me koronavirus. Megjithatë tashmë testi i parë ka rezultuar negativ ndërsa do të jenë mjekët ata që do të vendosin përfundimisht nëse Merkel mund të lërë karantinën.

Gjermania ka regjistruar deri më tani 115 viktima dhe ka 27009 raste aktive. Ndërsa janë shëruar 266 të tjerë.

Gjermania ditën e sotme deklaroi se do të shtojë masat për të parandaluar përhapjen e virusit, madje gjobat për ata që shkelin rregullat mund të shkojnë deri në 25000 euro.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministri Bislimi: Këto janë masat e ndërmarra dhe që do të ndërmerren në përballjen me pandeminë COVID 19

Ministri Bislimi: Këto janë masat e ndërmarra dhe që do të ndërmerren në përballjen me pandeminë COVID 19

SHSKUK-ja bën furnizimet e para me barnat që përdoren kundër koronavirusit

SHSKUK-ja bën furnizimet e para me barnat që përdoren kundër koronavirusit

Për një javë u importuan 6.2 milionë kilogram grurë

Për një javë u importuan 6.2 milionë kilogram grurë

Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !

Kosova gati në karantinë të plotë, ndërsa vazhdojnë përgatitjet për festivalin “Sunny Hill” !

Eksperti turk përshkruan tri mënyra të mundshme të përfundimit të pandemisë së coronavirusit

Eksperti turk përshkruan tri mënyra të mundshme të përfundimit të pandemisë së coronavirusit

​Ahmeti kërkon më shumë koordinim me institucionet qendrore

​Ahmeti kërkon më shumë koordinim me institucionet qendrore

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

AGK: Sulmi i tillë ndaj gazetarëve të Gazetës Blic në veri të Mitrovicës, është akt i shëmtuar dhe skandaloz

AGK: Sulmi i tillë ndaj gazetarëve të Gazetës Blic në veri të Mitrovicës, është akt i shëmtuar dhe skandaloz

Në Francë fillon testimi klinik i ilaçeve kundër koronavirusit

Në Francë fillon testimi klinik i ilaçeve kundër koronavirusit

Ja kush e autorizoi presidentin Bill Klinton të nisë sulmet ajrore ndaj Ushtrisë jugosllave

Ja kush e autorizoi presidentin Bill Klinton të nisë sulmet ajrore ndaj Ushtrisë jugosllave

KEDS: Pagesa e energjise elektrike e domosdoshme

KEDS: Pagesa e energjise elektrike e domosdoshme

Asnjë i dyshuar për koronavirus në 24 orët e fundit në Podujevë

Asnjë i dyshuar për koronavirus në 24 orët e fundit në Podujevë

Sulmohet ekipi i Gazeta Blic në veri të Mitrovicës

Sulmohet ekipi i Gazeta Blic në veri të Mitrovicës

15 raste të reja në 24 orët e fundit, 104 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

15 raste të reja në 24 orët e fundit, 104 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

Ministrja Bajrami mban konferencë rreth mësimit nga distanca

Ministrja Bajrami mban konferencë rreth mësimit nga distanca