Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

22.03.2020 06:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

Tatiana, një studente 19-vjeçare ruse nuk mund të priste deri në mëngjes për të festuar ditëlindjen e saj dhe lidhi disa çarçafë bashkë dhe tentoi të zbriste nga dritarja.

Adoleshentja ra tragjikisht duke humbur jetën në orët e para të ditës së saj të lindjes teksa tentonte të dilte nga konvikti për të blerë pije alkoolike.

E identifikuar vetëm si Tatiana T, ajo jetonte në konviktin e shkollës në Chaykovsky në jug perëndim të Rusisë.

Duke njohur rregullat strikte të administratës së konviktit ajo nuk dëshironte të rrezikonte ta shihej në hyrjen kryesore me pije por vendosi të zbriste me çarçaf nga kati i katërt i ndërtesës.

Por, çarçafi i është këputur në katin e tretë duke rënë.

Ajo u çua menjëherë me ambulancë në spital dhe vdiq në kujdesin intensiv të mjekëve disa orë më vonë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

Haziri flet për të infektuarit nga koronavirusi në Gjilan, bën thirrje për vetizolim

Haziri flet për të infektuarit nga koronavirusi në Gjilan, bën thirrje për vetizolim

Edhe një rast me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 31

Edhe një rast me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 31

Kryeministri njofton se ndihmat sociale për dy muaj dalin të martën, njëra u falet përfituesve

Kryeministri njofton se ndihmat sociale për dy muaj dalin të martën, njëra u falet përfituesve

Mjeku akuzon spanjollët për infektimin e italianëve me koronavirus

Mjeku akuzon spanjollët për infektimin e italianëve me koronavirus

Edhe dy raste me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 30

Edhe dy raste me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 30

Ish-laboratori sovjetik i armëve biologjike pretendon se do të ketë gati vaksinën e koronavirusit në qershor

Ish-laboratori sovjetik i armëve biologjike pretendon se do të ketë gati vaksinën e koronavirusit në qershor

Koronavirusi: Kosova merr ndihmë prej 5 milionë eurosh nga BE’ja

Koronavirusi: Kosova merr ndihmë prej 5 milionë eurosh nga BE’ja

Vajza e prekur në Shqipëri: Ky virus nuk është shaka, po jua thotë dikush që po vuan pasojat. Nuk e dimë nga e kemi marrë (Video)

Vajza e prekur në Shqipëri: Ky virus nuk është shaka, po jua thotë dikush që po vuan pasojat. Nuk e dimë nga e kemi marrë (Video)

Aeroporti i Prishtinës: Nga nesër nuk ka më asnjë fluturim të planifikuar

Aeroporti i Prishtinës: Nga nesër nuk ka më asnjë fluturim të planifikuar

Deputetja nga Drenica: Nëse ke Zot, fe e atdhe tërhiqe vendimin për Veliun

Deputetja nga Drenica: Nëse ke Zot, fe e atdhe tërhiqe vendimin për Veliun

Edhe katër raste pozitive me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 28

Edhe katër raste pozitive me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 28

Sveçla vizitoi Qendrën e Studentëve, kërkon që të respektohen vendimet e qeverisë

Sveçla vizitoi Qendrën e Studentëve, kërkon që të respektohen vendimet e qeverisë

Vitia: Dy javët e ardhshme janë vendimtare – qëndroni në shtëpi dhe distancë

Vitia: Dy javët e ardhshme janë vendimtare – qëndroni në shtëpi dhe distancë

Kurti thotë se dy javët e ardhshme janë vendimtare për Kosovën: Rrini në shtëpi

Kurti thotë se dy javët e ardhshme janë vendimtare për Kosovën: Rrini në shtëpi

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë me pako ushimore 50 familje të Malishevës

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë me pako ushimore 50 familje të Malishevës