Djema, e doni penisin e ngritur, hani…

17.10.2016 18:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Djema, e doni penisin e ngritur, hani…

Ekspertët mjekësorë pohojnë ta kenë gjetur një alternativë natyrale për viagrën që i shëron problemet me ereksion.

Ekspertët në fjalë besojnë se vetitë e kastravecit e përmirësojnë rrjedhën e gjakut në penis – gjë që ndihmon në parandalimin e impotencës.

Impotenca është paaftësia për të pasur apo mbajtur një ereksion dhe është dukuri mjaft e zakonshme, e veçanërisht te meshkujt mes moshave 40 dhe 70 vjeç.

Kjo mund të shkaktohet nga një numër i madh i problemeve mjekësore, duke përfshirë ngushtimin e enëve të gjakut, kolesterolin e lartë, shtypjen e lartë të gjakut etj.

Përderisa ka një numër të madh të metodave për ta trajtuar impotencën, siç janë ndryshimet në stilin e jetesës, meshkujve zakonisht u përshkruhet viagra nga doktorët.

Megjithatë, tani Nat Haëes, autor i Nature cures, tregon se ushqimet e pasura me citrulline, siç janë kastravecët, mund të ndihmojnë në përmirësimin e impotencës te meshkujt që vuajnë nga shtypja e ulët e gjakut.

Kastravecët sjellin edhe përfitime tjera shëndetësore, duke përfshirë mposhtjen e lodhjes dhe stresit.

Citrulina konvertohet në trup në një amino acid tjetër të quajtur argini, i cili tani konvertohet në oksid nitrik. Oksidi nitrik i ndihmon enët e gjakut të relaksohen, duke e përmirësuar qarkullimin e gjakut./mapo.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nëse vonoheni vazhdimisht në punë atëherë vuani nga kjo sëmundje

Nëse vonoheni vazhdimisht në punë atëherë vuani nga kjo sëmundje

Ish menaxheri i BabaStars jep mesazh të fortë duke hedhur edhe kunja

Ish menaxheri i BabaStars jep mesazh të fortë duke hedhur edhe kunja

Ish-futbollisti i Romës, Marco Cassetti zyrtarizohet si ndihmës i Cristian Panuccit

Ish-futbollisti i Romës, Marco Cassetti zyrtarizohet si ndihmës i Cristian Panuccit

Microsoft Pay vjen në Outlook

Microsoft Pay vjen në Outlook

Jul Deda urim zemre së bijës: Ditën kur linde e kam të skalitur!

Jul Deda urim zemre së bijës: Ditën kur linde e kam të skalitur!

Federata e Karatesë së Serbisë këmbëngul: Kosova nuk do të prezantohet si shtet në Kampionatin Evropian

Federata e Karatesë së Serbisë këmbëngul: Kosova nuk do të prezantohet si shtet në Kampionatin Evropian

Rojet zvicerane të Vatikanit me kapela të printuara 3D

Rojet zvicerane të Vatikanit me kapela të printuara 3D

Pesë arsye të shëndetshme se përse duhet të bëni seks sonte

Pesë arsye të shëndetshme se përse duhet të bëni seks sonte

Ish-banoren e Big Brother e kapin krizat e ankthit, merr vendimin drastik!

Ish-banoren e Big Brother e kapin krizat e ankthit, merr vendimin drastik!

Atdhe Nuhiut i ofrohet zgjatja e kontratës me Sheffield Wednesdayn

Atdhe Nuhiut i ofrohet zgjatja e kontratës me Sheffield Wednesdayn

Google mund të publikojë një seri të re të kontrolleve Android për t’ju ndihmuar të menaxhoni përdorimin e telefonit

Google mund të publikojë një seri të re të kontrolleve Android për t’ju ndihmuar të menaxhoni përdorimin e telefonit

Ledioni qenka baba i 'rreptë', ja çfarë i thotë Londonit!

Ledioni qenka baba i 'rreptë', ja çfarë i thotë Londonit!

Kur vjen puna te golat nga gjuajtjet e lira, Enis Bardhi si Messi e Ronaldinho

Kur vjen puna te golat nga gjuajtjet e lira, Enis Bardhi si Messi e Ronaldinho

Gruaja që kishte trinjakë mbetet përsëri shtatzënë, por kur e shohin ultratingullin, shtangen

Gruaja që kishte trinjakë mbetet përsëri shtatzënë, por kur e shohin ultratingullin, shtangen

Albërie Hadërgjonaj tregon historinë e trishtë të jetës së saj!

Albërie Hadërgjonaj tregon historinë e trishtë të jetës së saj!

Deri dje kulloste lopët, tash i del vullkani (Foto)

Deri dje kulloste lopët, tash i del vullkani (Foto)