Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

12.01.2019 02:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Liria ka njoftuar se është larguar trajneri i portierëve gjatë ditës së djeshme, Blerim Zherkës.

Nuk shkuan disa orë prizrenasit prezantuan si strateg të ri të gardianëve, ish-portierin e tyre Bujar Thaçi.

Po pa kaluar mirë 24 orë, ka qenë vetë legjenda e klubit bardhezi që ka njoftuar se nuk është pjesë e “Arpagjik’ve”.

Sipas tij, ka ndodhur një keqkuptim me drejtuesit e klubit dhe ai do të vazhdojë punën në shkollën e tij private.

“Unë nuk jam pjesë e Lirisë. Patëm një keqkuptim me anëtarët e kryesisë së Lirisë. Unë jam pjesë e klubit tim, FC Albionët dhe do të vazhdojë punën time me fëmijët. Ju kërkoj falje të gjithëve në emrin tim”, ka shkruar ndër të tjerash Bujari në llogarinë personale në Facebook.

Theksojmë se javë më parë skuadra ka liruar si lojtar të lirë Iberahim Walidjo, i cili u transferua si lojtar i bujshëm në Prizren.

Ndryshe, Liria gjendet në pozitën e dhjetë të renditjes tabelore të Superligës me 19 pikë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Dje u zyrtarizua te klubi i Lirisë, sot konfirmon të kundërtën Bujar Thaqi

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Juventusi nuk e pranon ofertën e Chelseat për shkëmbimin e Higuainit me Moratën

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Google do të përkthejë artikujt e Wikipedia në Anglisht

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Ndoshta do ta shohim edhe në Wimbledon, por Andy Murray konfirmon: Nuk i duroj më dhimbjet, po pensionohem

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

Futbollisti më i vjetër në botë, Miura vazhdon kontratën me Yokohaman

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

VLC Media Player është shkarkuar mbi 3 miliardë herë

Si ta tejkaloni gripin?

Si ta tejkaloni gripin?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Morena po e rikthen shkëlqimin. Çka bëri?

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Munir El Haddadi i Barçës kalon te Sevilla

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Gëzimi i 80-vjeçares pasi ia lyen flokët për herë të parë (Video)

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shoqata e Gazetarëve Sportivë nderojnë veprën e legjendës Fadil Vokrri

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Shitjet e kompjuterave vijojnë të bien, HP dhe Lenovo dy prodhuesit e mëdhenj

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Kompania e Elon Musk e prezantoi më në fund raketën masive, që do të shfrytëzohet për në Mars (Foto)

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Gattuso nuk e përjashton mundësinë e largimit të Higuainit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit

Si të shpëtoni nga era e pakëndshme e trupit