Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

09.06.2019 14:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Djali i Arkanit flet hapur, se a do ketë siguri për shqiptarin e Kosovës në Beograd!

Boksieri serb, Velko Razhnjatoviç, ndryshe djali i kriminelit Zhelko, i njohur si Arkanit, ka folur për meçin me shqiptarin e Kosovës, Petri Mazrekaj, që do të boksojë në kategorinë super të mesme në WBC.

Djali i Arkanit tha se nuk e garanton në ring Mazrekajn sepse aty fiton kush është më i miri por sa i përket sigurisë e garanton se nuk do t’i mungojë as qimja e flokut.
“E garantoi Mazrekajn se nuk do t’i lejojmë t’i mungojë asnjë fije e flokut, nëse do t’i ndodhë diçka atij do të ishte turp për ne. Ndërkohë në ring nuk është i siguruar, sepse në sport fiton ai që është më i miri. Arkani është simbol i yni”, kështu ka thënë mes të tjera Velko për “Kuririn”.
“Bisedat janë në vazhdim, do kisha qenë shumë i lumtur që ai djalë që me fton për kurdisje të dueleve drejtpërsëdrejti të shef se kush jam dhe çka jam, a po qese vetëm me provokon, po me se mendon që mund të luftoj me mu atë dhe le të bën e pres në Beograd me plotëbesim”, tha Velko. Meçi është paraparë të zhvillohet me 31 gusht të këtij vitit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA