Diskutohen një sërë çështjesh të rëndësishme në Bordin e drejtorëve të Komunës së Gjilanit

13.03.2015 12:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Diskutohen një sërë çështjesh të rëndësishme në Bordin e drejtorëve të Komunës së Gjilanit

Nën udhëheqjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur sot mbledhja e radhës së Bordit të Drejtorëve dhe të zyrave të tij, ku i pranishëm ishte edhe nënkryetari Kadriu, e në të cilën janë diskutuar një sërë çështjesh të rëndësishme.

Në këtë takim, i është kushtuar një rëndësi e veçantë projekteve të komunës së Gjilanit në lidhje me infrastrukturën në qytet e fshatra, pastaj për arsimin, shëndetësinë e resorët tjerë, të cilat do t’ia bëjnë jetën më të mirë qytetarëve të Gjilanit, ku kryetari Lutfi Haziri pohoi se në këtë vit do të bëhen punë edhe më të mëdha për qytetarët tanë, për t’ju mundësuar jetë të dinjitetshme.
Poashtu, në këtë takim theks i veçantë i është projekteve të komuniteteve, siç bie fjala për përfundimin e rrugës në fshatin Shillovë, pastaj ndërtimin e shkollës në Ponesh etj.

Gjithashtu, kryetari Haziri është shprehur se është e domosdoshme të punohet në organogramin dhe katalogimin e ri për shërbimin civil që ka ardhur nga Ministria e Administratës, në mënyrë që t’i përmbahen në përpimëri për të funksionuar sa më mirë në të gjitha pozitat komunale.

Kryetari Haziri, ndër të tjera, ka kërkuar nga drejtorët komunal që t’i marrin parasysh të gjitha rekomandimet e auditorit të brendshëm, duke i plotësuar e përmirësuar gjetjet që janë të domosdoshme për të funksionuar sa më mirë të gjithë resorët e komunës.

Të gjithë drejtorët komunal dhe përgjegjësit e zyrave kanë konfirmuar zotimin se do t’i implementojnë punët e tyre të dala nga Bordi, për të qenë sa më funksional Komuna në të gjithë resorët e rëndësishëm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me  koronavirus

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me koronavirus

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve

Latifi: U bëjē thirrje qytetarëve të Rahovecit që të mos mblidhen për “Shën Gjergj”

Latifi: U bëjē thirrje qytetarëve të Rahovecit që të mos mblidhen për “Shën Gjergj”

Në Gjilan u varros sot Amir Veliu, i cili vdiq në burgun e Dubravës në rrethana të pa sqaruara

Në Gjilan u varros sot Amir Veliu, i cili vdiq në burgun e Dubravës në rrethana të pa sqaruara

Gabojnë në të dhënat për COVID-19, përmirësojnë ato pas IKSHPK-së

Gabojnë në të dhënat për COVID-19, përmirësojnë ato pas IKSHPK-së

Nga Komuna e Prishtinës #rriNshpi me neve

Nga Komuna e Prishtinës #rriNshpi me neve

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

Të prekur me coronavirus në Pejë janë gjashtë persona

Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

Profesor Gjota thoshte: Asnjëherë mos i vërë pikë gjërave shkencore, parimore dhe politike

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Raportohet për zhdukjen e një vajzë në Kryeqytet

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Mitrovicasja Hanife Osmani, e vetmja e përzgjedhur në programin IVLP, të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan